Odkar ekipo Maribora vodi Damir Krznar, vijoličasti na gostovanjih še niso oddali točke. Bo tako tudi v četrto? Državni prvaki v Novi Gorici niso izgubili že od avgusta 2016.

Septembrskega reprezentančnega premora je konec, Mariborčani pa so še tretjič zapored odpravili na gostovanje. Po Šiški in Domžalah je na vrsti še Nova Gorica.

Mariborčani po prihodu Damirja Krznarja na petih ligaških tekmah še niso izgubili, z visoko zmago nad Radomljami pa so se povzpeli na četrto mesto lestvice. Tretje je tudi z današnjo zmago še nedosegljivo.

Bodo pa Štajerci skušali podaljšati niz zmag na gostovanjih, saj so s Krznarjem na klopi dobili vse tri. Roko Baturina je v Fazaneriji odločil obračun z Muro, v Šiški je za zmago zadel Jan Repas, Radomlje pa so v Domžalah padle z 0:5.

Šestnajstkratni državni prvaki so ob Kamniški Bistrici izkoristili številčno premoč, saj so 80 minut igrali z igralcem več, Radomljani pa so celoten drugi polčas odigrali zgolj z deveterico na igrišču.

»Gre za ekipo, ki zahteva temeljite priprave na tekmo in popolno zavzetost. Nogometaši Gorice so lahko zelo neprijetni tekmeci, če dobijo dovolj prostora. Toda verjamem, da bomo mi tisti, ki bomo imeli pobudo, si ustvarjali več priložnosti in šli z igrišča z osvojenimi točkami,« poudarja Damir Krznar.

Maribor je poletni obračun z Goričani dobil s 3:2. Modro-beli, ki danes obeležujejo 75. obletnico delovanja društva, so sicer z golom Etiena Velikonje, za mariborski preobrat pa so poskrbeli Roko Baturina, Nino Žugelj in Ivan Brnić

Štajerci so na ligaških tekmah z Gorico neporaženi na 16 zaporednih tekmah, v tem času so slavili 14 zmag, v Novi Gorici pa so od sezone 2009/10 izgubili zgolj enkrat, avgusta 2016, ko je po avtogolu zdajšnjega mariborskega športnega direktorja Marka Šulerja zadel še Miran Burgić.

Mariborčani si nove zmage želijo tudi danes, poudarja Roko Baturina, ki bo tudi tokrat predstavljal eno glavnih nevarnosti za gol domačega vratarja Uroša Likarja:

»Prvenstvo se odloča na takšnih tekmah, čeprav se dobro zavedamo, da v vsako moraš s stoodstotno vnemo. Če želimo nadaljevati uspešen niz, potrebujemo zmago. Za nov korak naprej in uspešen napovednik naslednje faze sezone.«

Potek tekme:

7' Marko Tolić dobil rumeni karton zaradi prekrška nad Petrovićem

17' Nevaren strel! Marko Tolić ciljal z razdalje, Likar odbil v kot

17' Rok Kronaveter nastreljal Uroša Likarja. Mariborčani trenutno nevarnejši

27' GOOOOL: Ob udarcu Repasa posredovanje Likarja, žoga se je odbila proti vratom in končala v mreži, Cerovcu ni uspelo izbijanje

37' GOOOOL: Vijoličasti povišali vodstvo. Zadel Baturina.

41' GOOOOL: Enajstmetrovka za Maribor. Po prekršku nad Žiničem sodnik pokazal na belo točko. Zadetek Kronavetra povišal vodstvo.

Konec prvega polčasa.

46' v nadaljevanje tekme s prvo menjavo, Božičković namesto Žiniča

48' prvi do udarca v drugem polčasu Tolić, vratar žogo ukrotil

51' Sikošek v obetavni situaciji, po globinski podaji do soočenja z vratarjem, s pravočasnim posredovanjem uspešnejši Likar

59' po predložku Široka v kazenski prostor se je žoga odbila do Krajnca, Pridgar in odbil v kot

66' menjava številka 2: Antolin-Božić

69' GOL: Enajstmetrovka. Zadel Velikonja.

88' GOOOOOL:  Za povišanje vodstva v izjemnem slogu Vipotnik.

Konec tekme. Končni rezultat: Gorica - Maribor 1:4.