Sobotni spektakel je pokazal na borbenost in kvaliteto igre vijoličnih. Vsekakor mora ekipa nadaljevati s trezno glavo in s potrpežljivostjo, da bi si zagotovila še nadaljnje prednjačenje na lestvici.
Trener vijoličnih Darko Milanič je ponosen na svojo ekipo, za katero meni, da je pokazala veliko samozavesti in kvalitete. “Mislim, da smo odigrali zelo dobro tekmo. Več dejstev je, ki govorijo temu v prid. Bili smo dovolj potrpežljivi. Igrali smo proti tekmecu, ki se je v prvem polčasu kakovostno branil, a smo kljub temu povedli in si priigrali nekaj priložnosti. Skupaj smo zadeli štirikrat in bi lahko še kdaj,” je povedal za uradno spletno stran NK Maribor.
Že drugič štirikrat zatresli mrežo
Ekipa je že drugič zaporedoma zadela štirikrat, tokrat so gostujočo mrežo zatresli štirje iz najbolj ofenzivnega dela ekipe:
“Naš cilj je, da napadalci zadevajo. Po drugi strani pa so nagrajeni za trdo delo, ki ga opravljajo. Tudi za tisto umazano, s katerim veliko pomagajo s pritiskom na nasprotnika, ko nimamo žoge in pri tem premagujejo velike razdalje. Zadovoljen sem z njimi in s spoznanjem, da smo že drugič zapored zadeli štirikrat.”
Maribor s plus 9
Maribor je s sobotnim spektaklom drugo uvrščeno Olimpijo pustil za seboj z devetimi točkami prednosti. Vseno je potrebno ohraniti trezno glavo in veliko potrpljena.
“To je res lepo, imamo fantastično prednost. Toda pred nami je še vedno le trdo delo, obnašati se moramo kot doslej in še vedno gledati od tekme do tekme. Moramo se zavedati, da na poti do uspeha ob kvaliteti potrebujemo tudi veliko potrpljenja. Predvsem do trenutka, ko stremo nasprotnika, kot se je izkazalo tudi tokrat. Pomembno je, da se vmes nismo ustrašili malih napak, ki so se nam zgodile v organizaciji igre in potem smo prišli do želenega razpleta," je po dvoboju z Aluminium še dejal Milanič.
Foto: Jure Banfi