Na trenutke blizu, a na koncu vseeno daleč. Tottenham je v skladu s pričakovanji naziv favorita potrdil tudi na zelenici. Zmago Londončanov je potrdil tokratni (tokratni rezervist) Harry Kane.

Tottenham na domačem igrišču ni dovolil presenečenja, čeprav se je Mura po evrogolu Žige Kousa, ki kandidira za zadetek kroga, povsem približala.

Dele Alli in Giovani Lo Celso sta že v uvodnih minutah strla odpor Sobočanov, ki pa so zatem vzpostavili ravnotežje in v prvem polčasu zapretili preko Nardina Mulahusejnovića.

Bosansko-hercegovski napadalec je zgrešil londonska vrata, precej natančnejši pa je bil Žiga Kous, ki je v 52. minuti neubranljivo sprožil z 18 metrov in Muro po močnem volej udarcu vrnil v igro.

Domači strateg Nuno Espirito Santo je hitro sprevidel, da je vrag vzel šalo, saj je kmalu po soboškem zadetku v igro poslal udarno trojko.

Prav aduti s klopi Heung-min Son, Moura in trikrat strelec Harry Kane so z novo ravnjo kakovosti tehtnico dokončno nagnili v korist Tottenhama.

Kous domačega trenerja prisilil v trojno menjavo

Lahko bi zapisali, da je hitro vodstvo z dvema goloma prednosti uspavalo domačine, a so se tudi Sobočani po začetnih težavah uspeli prilagoditi igri tekmeca in umirili uvodni nalet.

Žiga Kous je s pravo mojstrovino v uvodu drugega polčasa znova zanetil iskrico, a je Nuno hitro sprevidel nevarnost in v igro poslal nevarno konjenico.

Portugalec na klopi Londončanov je bil na novinarski konferenci po koncu tekme povprašan tudi o tem, če je menjave trojice načrtoval vnaprej ali je šlo za potezo, ki jo je zahteval rezultata:

»Mislim, da je to narekovala tekma. Najboljša poteza je bila, da jih pošljem na igrišče. V igro so vnesli dodatno energijo, ki jo je ekipa v tistem trenutku potrebovala. To je bilo dobro za ekipo in vse.«

Gre za drugo raven

»Prvih deset minut smo bili zelo bojazljivi, morali smo se navaditi na hitrost igre. To je drugi nivo nogometa, vendar smo nato dobro vzpostavili ravnotežje in poskušali. Verjamem, da bomo s te tekme odnesli veliko izkušenj,« je kmalu po zadnjem žvižgu priznal Ante Šimundža.

Strateg Mure je tekmo pričel z dvema osrednjima napadalcema, ob Mulahusejnoviću je zaigral še Amadej Maroša, tekmo pa so na klopi pričeli Mitja Lotrič, Žiga Škoflek in Mihael Klepač.

Z novo mojstrovino se je izkazal Žiga Kous, ki se letos odlično znajde na krilnem položaju bližje golu tekmeca. Njegov zadetek se je znašel v konkurenci štirih najlepših golov drugega kroga:

»Reakcija Žige Kousa je bila odlična, škoda, da je trener Tottenhama tako hitro zamenjal tri igralce. Videl je, da bi jih lahko namučili. Kot sem že dejal, gre za drugo raven in moramo biti realni.«

Trojica ustvarila razliko

»Fantje na tem nivoju še niso igrali, potrebno se je bilo navaditi. Praktično od včeraj na danes, gre za veliko razliko, to je stvar, ki je povsem normalna,« se je predstave v uvodnih minutah dotaknil Šimundža.

Štajerec na klopi črno-belih je lahko bil zadovoljen z igro v nadaljevanju dvoboja, po vstopu udarne konjenice pa je zadnja tretjina znova pripadla gostiteljem:

»Trener je pri rezultatu 2:1 videl, da smo vzpostavili ravnotežje in bi morda lahko bili nevarni še iz kakšne prekinitve. Hitro se je odzval, v igro poslal tri nogometaše in to je naredilo razliko, ki je odločila tekmo.«

Muro po povratku v domovino in pred oktobrskim reprezentančnim premorom čaka še pomembna ligaška obveznost. Državni prvak se bo v Šiški pomeril z vodilno ekipo prvenstva.