Prva liga Telemach se v ostrem ritmu nadaljuje že med tednom, 34. krog prvenstva bodo odprli nogometaši Maribora in Mure. Štajersko-prekmurska tekmeca se v dvoboj podajata ranjena, po porazu v prejšnjem krogu.
Prihajajoči konec tedna bo namenjen finalu Pokala Pivovarna Union, prvoligaši pa bodo tekme 34. kroga odigrali med torkom in četrtkom.
Tekmovalni spored bodo s štajersko-prekmurskim derbijem odprli ranjeni zasedbi Maribora in Mure. Vijoličasti so v štajerskem spopadu s Celjem oddali drugo mesto, črno-beli pa so v Fazaneriji v zadnjih sekundah izgubili z Bravom.
Kot že zapisano, je Maribor v knežjem mestu drugo mesto prepustil Celjanom, a so si vijoličasti že priigrali evropsko vstopnico. V bitki za mednarodni nastop so v precej težjem položaju Sobočani, ki za četrtim Koprom zaostajajo štiri točke.
Mura je marca, ob debiju Dejana Grabića, dobila zadnji medsebojni obračun, jeseni pa so se dvakrat veselili Štajerci. Dvoboj v Ljudskem vrtu je postregel s kar šestimi zadetki, petkrat se je tresla mreža Sobočanov.
Preberite še:
Tekme s Celjem niso potisnili pod preprogo
»Tekma v Celju je zdaj za nami in jo moramo odmisliti. Nismo je le potisnili pod preprogo, seveda smo se že in se še bomo veliko pogovorili o vseh zadevah, toda tekmovalni koledar zahteva od nas takojšnji preklop.
Že v torek igramo zelo pomembno tekmo proti Muri, potem sledi finale pokala. Moramo se osredotočiti na naslednji tekmi, ni še konec. Vložek je velik. Lovimo drugo mesto, osvojiti želimo pokalno trofejo.
Iz tega moramo črpati novo energijo in verjamem, da bomo pokazali povsem drugačno podobo že v torek v Ljudskem vrtu,« pred naslednjim v seriji derbijev pravi Marko Božić, eden od dolžnikov z dvoboja s Celjani.
Do podobe mariborske ekipe je bil po porazu zelo kritičen tudi Damir Krznar, ki je predvsem v prvem polčasu pogrešal več želje in truda. O igri vijoličastih veliko pove že podatek, da so proti vratom Celja prvič resneje zapretili šele tik pred odmorom.
Bo nocojšnja podoba v spopadu z Mura boljša? Nenazadnje gre za zadnjo priložnost za dobro popotnico pred sobotnim derbijem z Olimpijo, ko bodo Mariborčani lovili pokalno lovoriko.
Popraviti vtis po porazu z Bravom
»Zagotovo je bolje, da je po bolečem porazu proti Bravu naslednja tekma čimprej. Nimamo veliko časa, da razmišljamo tega, kaj je bilo, saj se hitro bliža nov derbi. V Mariboru imamo priložnost, da vsaj malo popravimo vtis in navijačem dokažemo, da je šlo za nesrečen poraz.
Mislim, da se moramo zavedati položaja, v katerem smo. Tega se igralci zavedamo, vemo, da nosimo dres Mure in to moramo nocoj pokazati tudi na igrišču. Maribor je sicer odlična ekipa, vsakdo pa ima prednosti in slabosti, ki jih bomo skušali izkoristiti.
Nasprotnik ima odlične posameznike, če bomo zaustavili najboljše med njimi, lahko priložnost iščemo s protinapadi, ko bodo postavljeni visoko. Bomo pa morali v delu tekme prevzeti posest in narekovati tempo igre,« je pred gostovanjem v Ljudskem vrtu dejal Amar Beganović.
Bočni branilec iz Bosne in Hercegovine je zaradi prepovedi igranja izpustil tekmo z Bravom, tako kot tudi Kai Cipot, oba pa se zdaj vračata v moštvo. Tako Grabić kot Krznar tokrat ne pogrešata kaznovanih nogometašev.
Pri črno-belih je ob Klemnu Pucku zaradi poškodbe že nekaj časa odsoten Dardan Shabanhaxhaj, Mariborčani pa so v Celju ob Gregorju Sikošku pogrešali obolelega Ažbeta Juga in Josipa Iličića, ki po poškodbi še ni nared za igro.
Nocojšnji štajersko-prekmursko derbi se bo pričel ob 20:15, Ljudski vrt pa bo svoja vrata odprl dve uri pred uvodnim žvižgom Alena Bubka.