Slovenija na poletih četrta, padel tudi nov rekord

| v Šport

Norveška je slavila na ekipni tekmi smučarjev skakalcev za svetovni pokal na letalnici v Vikersundu, Slovenci pa so poleteli na četrto mesto.

Tekmo je v norveškem Vikersundu zaznamoval nov svetovni rekord Avstrijca Stefana Krafta, ki je ob zaključku prve serije poletel rekordnih 253,5 metra, piše STA.

Norveška je z 1572,6 točke zmagala pred Poljsko (1538,6) in Avstrijo (1465,4). Četrti so bili Slovenci v sestavi Anže Lanišek, Jurij Tepeš ter Peter in Domen Prevc (1424).

Rojak Anders Fannemel je za meter in pol izboljšal najdaljši polet človeka, ki ga je dan prej dosegel Peter Prevc, drugi slovenski skakalni svetovni rekorder.

Kot zanimivost, prvega je leta 1961 v Oberstdorfu s 141 m postavil Jože Šlibar, ki ravno danes praznuje triinosemdeseti rojstni dan, še poroča STA.

 

Foto: Spletna stran Smučarske zveze Slovenije

Preberite še

Komentarji

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kronika

Vse v Kronika

Kultura

Vse v Kultura