Nogometaši Maribora so včeraj v norveškem Trondheimu odigrali povratno tekmo tretjega kroga kvalifikacij za ligo prvakov z Rosenborgom. Kljub vodstvu vijoličnih po prvem polčasu so na koncu slavili Norvežani.

Nogometaši Maribora so igrali najpomembnejšo tekmo v tej sezoni. Potem ko so v Ljudskem vrtu doživeli hladen tuš in izgubili s 3:1, so želeli nadoknaditi zaostanek in izločiti Rosenborg ter se uvrstiti v zadnji krog kvalifikacij za ligo prvakov. To jim kljub vodstvu po prvem polčasu ni uspelo. Norvežani so vijoličate premagali tudi na domači tekmi.

»Vsi smo verjeli, kar smo pokazali tudi v prvem polčasu, da se nismo še predali. Odigrali smo skoraj najboljši polčas te sezone, ampak s 3:1 doma je potem to težko obrniti, rabiš nek čudež. Sreča je bila včeraj na njihovi zmagi, imeli so tri, štiri strele in skoraj vse sozadeli,« po vrnitvi iz Norveške komentira avtor upanje zbujajočega zadetka Rudi Požeg Vancaš

Je največja težava Maribora igra v obrambi?

»Ja, lahko bi rekli, da je napaka v obrambi, lahko bi pa tudi rekli, da je napaka v napadu, ker smo imeli veliko priložnosti in bi jih lahko zadeli, da bi bilo obrambi lažje. To se dogaja, moramo popraviti te prekinitve, da dobimo čim manj poceni golov. Zdaj se moramo skoncentrirati na Evropsko ligo, da si dvignemo samozavest,« še doda Požeg Vancaš.

Zadovoljni s prvim polčasom

»Prvi polčas smo odigrali zelo dobro proti nasprotniku, kateri se je celo tekmo branil pred svojim golom in to počel odlično. Uspeli smo najti prostor za biti nevarni in predrzni in za iskanje tega gola, ki smo ga tudi dočakali. Imeli smo že prej priložnosti s Požegom in Tavaresom, da bi vodili. Ta ideja, da želimo potem v drugem polčasu še dodati nekaj v napadu in doseči čim hitreje še drugi zadetek, je pripeljala do tega, da smo pustili prostor, katerega je nasprotnik, ki ima kvaliteto zelo dobro izkoristil,« pa ocenjuje trener vijoličastih Darko Milanič