Želite biti vedno na tekočem? Izberi Mariborinfo kot prednostni vir na Googlu.

Nove podrobnosti: 86-letnik zapeljal na nasprotno smer avtoceste in povzročil tragedijo

| v Kronika

Na štajerski avtocesti vozil v napačno smer in povzročil usodno nesrečo.

Danes okoli 2.30 so bili mariborski policisti obveščeni o vozniku, ki je po štajerski avtocesti vozil v nasprotni smeri

Po podatkih Policijske uprave Maribor je 86-letni hrvaški državljan z vozilom nemških registrskih oznak vozil po smernem vozišču, namenjenem vožnji iz smeri Šentilja proti Spodnjemu Dobrenju, sam pa se je peljal v nasprotni smeri.

Na štajerski avtocesti je nato trčil v osebni avtomobil voznika z območja Policijske uprave Maribor, ki je pravilno pripeljal iz smeri Šentilja. 

Zaradi silovitega čelnega trčenja je 86-letni povzročitelj nesreče na kraju umrl, drugi udeleženec pa se je lažje telesno poškodoval.

Na Policijski upravi Maribor so pojasnili, da gre za peto prometno nesrečo s smrtnim izidom letos na njihovem območju. V teh nesrečah je skupaj umrlo sedem udeležencev.

V enakem obdobju lanskega leta so obravnavali tri prometne nesreče s smrtnim izidom, v katerih so umrle tri osebe.

Policija ob tem opozarja, da so poletni meseci z vidika prometne varnosti posebej zahtevni. Večja gostota prometa, visoke temperature, zastoji in večje število tujih voznikov povečujejo tveganje za nastanek prometnih nesreč. Posebno pozornost vozniki namenijo tudi ranljivejšim udeležencem v prometu, med katere sodijo pešci, kolesarji, mopedisti, motoristi in vozniki električnih skirojev.

Voznike policija poziva, naj hitrost vožnje prilagodijo prometnim razmeram, svojim sposobnostim in stanju cest, med vožnjo pa naj bodo zbrani, strpni in pozorni na dogajanje na cesti ter ob njej. 

Obenem poudarjajo tudi pomen ustrezne varnostne razdalje med vozili.

Policisti bodo tudi v prihodnjih poletnih mesecih nadaljevali okrepljene aktivnosti na področju prometne varnosti. Trenutno poteka preventivna akcija za večjo varnost voznikov električnih skirojev in mopedov, napovedujejo pa tudi dodatne ukrepe za izboljšanje varnosti v cestnem prometu.

Preberite še

Komentarji

Mb-11

Ne razumem kako se ob 2:30 ponoči dva ne moreta umakniti eden drugemu na dvo pasovnici?! Če voziš po desnem pasu lahko mimo tebe pelje po prehitevalnem pasu pa čeprav v nasprotno smer razen da je kamikaza?!

Metla

Bo treba namestiti stingerje, ki bi preluknjale gume, če se pelješ v nasprotni smeri. Ni druge. Nove gume stanejo par €, izgubljeno življenje pa nima cene. Tako je povzetek, enega komentarja, s katerim se strinjam. Radarje bi po mestih dajali vsakih par metrov, pa cone 30km/h, pa 50km/h, pa tako govorijo, za varnost se gre. Če bi se šlo za varnost, bi bile regionalne in AC veliko bolj urejene, kot jih imamo. Kaj pomaga radar v teh primerih, ko se nekdo pelje po nasprotni strani?! Popolnoma nič. Eni se namerno, za stave vozijo, drugi spregledajo..Na koncu pa pride do tragedij, ki so nepotrebne.. Bo treba aktivirat AC policijo, drugače očitno ne gre, ker je pacientov takšnih in drugačnih malo morje, od objestnosti, starosti, na substancah, itd.

arogantnež

Župe verjetno ne ješ z vilico, ali pač? Za dosti problemov obstaja orodje, ki mora biti problemu prilagojeno, da bi bilo efektivno. V prometu obstaja veliko problemov, ne samo eden. Zakaj želiš problem vožnje v napačno smer reševati z radarjem? In zakaj meniš, da radar ne rešuje problema, za katerega reševanje je bil uveden?

Metla

Arogantnež, tebi bralno razumevanje, tudi ne gre najbolje, kot ne vse ostalo. A res, radar preprečuje voznikom pod substancami vožnjo, pa vožnjo z registriranim vozilom, pa brez prometne in vozniške, pa brez tablic, itd?! Pa kdo je napisal, da bi radar preprečil vožnjo v nasprotni smeri?! Ne župo jem s palčkami, poskusi. Tako, kot poskusi ti narediti izpit za avto, potem pa lahko drugim pametuješ. Verjetno ti s kolesom se ne voziš po AC, ali pač?!

arogantnež

@Metla, bralno razumevanje meni ne dela nikakršnih težav. Oprosti, ker sem ti stopil na žulj, kakor marsikateremu udeležencu gostilniških debatnih klubov, ki o prometu pojma nima. V njem sem udeležen kot avtomobilist, kolesar in pešec ter o njem vem dovolj, da lahko pamet solim tudi najtršim beticam. Zakaj še vedno misliš, da se lahko radarji uporabljajo, ne samo za preprečevanje vožnje v napačno smer, ampak tudi za preprečevanje vožnje pod nedovoljenimi substancami, brez prometne, brez tablic, ipd. boš pa moral sam pri sebi razčistiti.

Metla

Arogantnež, sam si napisal, ko si dobil vprašanje pod drugim člankom odgovoril, da imaš samo izpit za motorno kolo in kolo Tako, da zdaj ne vem, a si pozabljiv ali pa se lažeš?! Daj, še enkrat počasi preberi, kaj si mislim o radarjih, da ne boš izpadel bralno nefunkcionalen. 🤦🙃😂

Simonsen

Zapornice na izvozu so edino učinkovite. Spustijo tiste, ki gredo z avtoceste, ne odprejo pa se tistemu, ki hoče na avtocesto v napačni smeri. In če se zapornica pokvari jo lahko oseba preprosto dvigne, ker ni zblokirana ( ker ljudje mislijo, da če se zapornica ne dvigne, pa bi se mogla, da potem treba čakat na servis. Ne ni treba. )

škif

ti bi še dodatne zastoje delal. pa kaj je narobe z pravo kmečko pametjo - logiko. ta čut izumira.

Komentarji

Mb-11

Ne razumem kako se ob 2:30 ponoči dva ne moreta umakniti eden drugemu na dvo pasovnici?! Če voziš po desnem pasu lahko mimo tebe pelje po prehitevalnem pasu pa čeprav v nasprotno smer razen da je kamikaza?!

Metla

Bo treba namestiti stingerje, ki bi preluknjale gume, če se pelješ v nasprotni smeri. Ni druge. Nove gume stanejo par €, izgubljeno življenje pa nima cene. Tako je povzetek, enega komentarja, s katerim se strinjam. Radarje bi po mestih dajali vsakih par metrov, pa cone 30km/h, pa 50km/h, pa tako govorijo, za varnost se gre. Če bi se šlo za varnost, bi bile regionalne in AC veliko bolj urejene, kot jih imamo. Kaj pomaga radar v teh primerih, ko se nekdo pelje po nasprotni strani?! Popolnoma nič. Eni se namerno, za stave vozijo, drugi spregledajo..Na koncu pa pride do tragedij, ki so nepotrebne.. Bo treba aktivirat AC policijo, drugače očitno ne gre, ker je pacientov takšnih in drugačnih malo morje, od objestnosti, starosti, na substancah, itd.

arogantnež

Župe verjetno ne ješ z vilico, ali pač? Za dosti problemov obstaja orodje, ki mora biti problemu prilagojeno, da bi bilo efektivno. V prometu obstaja veliko problemov, ne samo eden. Zakaj želiš problem vožnje v napačno smer reševati z radarjem? In zakaj meniš, da radar ne rešuje problema, za katerega reševanje je bil uveden?

Metla

Arogantnež, tebi bralno razumevanje, tudi ne gre najbolje, kot ne vse ostalo. A res, radar preprečuje voznikom pod substancami vožnjo, pa vožnjo z registriranim vozilom, pa brez prometne in vozniške, pa brez tablic, itd?! Pa kdo je napisal, da bi radar preprečil vožnjo v nasprotni smeri?! Ne župo jem s palčkami, poskusi. Tako, kot poskusi ti narediti izpit za avto, potem pa lahko drugim pametuješ. Verjetno ti s kolesom se ne voziš po AC, ali pač?!

arogantnež

@Metla, bralno razumevanje meni ne dela nikakršnih težav. Oprosti, ker sem ti stopil na žulj, kakor marsikateremu udeležencu gostilniških debatnih klubov, ki o prometu pojma nima. V njem sem udeležen kot avtomobilist, kolesar in pešec ter o njem vem dovolj, da lahko pamet solim tudi najtršim beticam. Zakaj še vedno misliš, da se lahko radarji uporabljajo, ne samo za preprečevanje vožnje v napačno smer, ampak tudi za preprečevanje vožnje pod nedovoljenimi substancami, brez prometne, brez tablic, ipd. boš pa moral sam pri sebi razčistiti.

Metla

Arogantnež, sam si napisal, ko si dobil vprašanje pod drugim člankom odgovoril, da imaš samo izpit za motorno kolo in kolo Tako, da zdaj ne vem, a si pozabljiv ali pa se lažeš?! Daj, še enkrat počasi preberi, kaj si mislim o radarjih, da ne boš izpadel bralno nefunkcionalen. 🤦🙃😂

Simonsen

Zapornice na izvozu so edino učinkovite. Spustijo tiste, ki gredo z avtoceste, ne odprejo pa se tistemu, ki hoče na avtocesto v napačni smeri. In če se zapornica pokvari jo lahko oseba preprosto dvigne, ker ni zblokirana ( ker ljudje mislijo, da če se zapornica ne dvigne, pa bi se mogla, da potem treba čakat na servis. Ne ni treba. )

škif

ti bi še dodatne zastoje delal. pa kaj je narobe z pravo kmečko pametjo - logiko. ta čut izumira.

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kronika

Vse v Kronika

Kultura

Vse v Kultura