FOTO in VIDEO: Lent zavzele melodije gospoda s črno kitaro

| v Lokalno Scena

Brez Vlada Kreslina skorajda ni Festivala Lent. Na Glavni oder je v sredo zvečer stopil skupaj z Big bandom Šentjur.

Tudi letošnjega Festivala Lent ni brez poeta prekmurskih ravnic Vlada Kreslina

Sredin glasbeni večer je občinstvu prinesel svežo izkušnjo že poznanih uspešnic.

Vedno drugačen, vedno vrhunski

»Vlado Kreslin je s svojimi nastopi, besedili in melodijami kot slikarski magični realist; vse je na realni ali realistični osnovi, a sestavljeno in oblikovano v metafore, v katerih se izrisuje tako prekmurski lokalni kolorit kot osebni doživljajsko profilirani ali brani trenutki,« tako je o Vladu Kreslinu zapisal ugledni kritik Marijan Zlobec.

Ključna značilnost njegovega glasbenega ustvarjanja in delovanja tudi nenehno raziskovanje in razvoj, kar med drugim dosega s sodelovanji z izbranimi glasbeniki najrazličnejših slogov. 

Na oder je tokrat stopil z Big bandom Šentjur, zasedbo, ki je zvočni paleti priljubljenih, malone ponarodelih uspešnic dodala swingovske in jazzovske odtenke. 

Foto: Miloš Vujinović

Preberite še

Komentarji

orožnik

Jamranje v mikrofon Kučanovega levičarskega agitatorja, ki mu raja plačuje socialo in vse ugodnosti, me pa res ne zanima, morda me samo razjezi.

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kronika

Vse v Kronika

Kultura

Vse v Kultura