V središču Maribora, kjer poteka obnova vročevodnega omrežja in gradnja Centra Rotovž, arheologi odkrivajo pomembne ostanke preteklosti.
Na Orožnovi ulici so med arheološkim spremljanjem naleteli na dobro ohranjen srednjeveški zid, ki priča o nekdanji pozidavi tega območja. Zid je zgrajen iz kamna in je del urbanega razvoja mesta, ki sega v srednji vek.
Še zanimivejše najdbe pa so prišle na dan pod nekdanjo Mariborsko knjižnico na Rotovškem trgu. Tam so odkrili dve veliki obokani kleti oziroma ledenici, v katerih so včasih shranjevali živila. Obe sta ohranjeni v dobrem stanju in so jih na Mestni občini Maribor vključili v načrt novega kulturnega središča Center Rotovž.
Ledeni kleti nista zgolj arheološki ostanek, temveč bosta dobili novo vsebino. Manjša bo preurejena v pravljično sobo, večja pa v igroteko za otroke.