Ob praznovanju Maistrovega leta bo zaradi doživljajske uprizoritve, ki bo potekala na Slomškovem trgu, prišlo do začasnih sprememb v prometu in parkiranju v središču meta.
Vlada je letošnje leto razglasila za Maistrovo leto, ob tem pa bo Maribor še posebej počastil pomembno zgodovinsko dejanje, ki je zaznamovalo leto 1918.
Na Slomškovem trgu bo v petek, 22. novembra, izvedena doživljajska uprizoritev dogodkov iz noči, ko je general Rudolf Maister z razorožitvijo zelene garde 23. novembra prevzel oblast v mestu.
To dejanje je odločilno prispevalo k temu, da je Maribor postal del novonastale slovenske države. Uprizoritev bo oživila zgodovinski trenutek, ki je trajal zgolj 47 minut, a ključno zaznamoval prihodnost mesta.
Zaradi tega bodo v Mariboru veljale tudi začasne spremembe v prometu in parkiranju. Zaradi izvedbe prireditve bo od četrtka, 21. novembra, od 20. ure dalje veljala zapora parkirnih mest na Slomškovem trgu, ki bo trajala tudi v petek.
V soboto, 23. novembra, bo zaradi prireditve veljala zapora vozišča od Gospejne ulice do Poštne ulice, in sicer med 6. in 23. uro.
Zaradi del na objektu Slomškov trg 18 pa bo soboto prav tako med 8. in 10. uro popolna zapora Gledališke ulice. Tudi Mbajk postaja na Slomškovem trgu bo v soboto nedosegljiva.