Zbrali smo javno dostopne podatke o prihodkih od prodaje in dobičku oziroma izgubi mariborskih ponudnikov hitre prehrane v preteklem letu. Kdo je največji zaslužkar in kdo je v rdečih številkah?
Konec tedna po zabavi se še kako prileže kebab ali hamburger. Ko v jutranjih urah v vrsti čakate na okusen zalogaj, je najbrž zadnje, s čimer si belite glavo, kolikšni zneski se vrtijo v hitri prehrani in kdo je pri nas med večjimi zaslužkarji. Da vam tudi ne bi bilo treba, smo se v številke zakopali mi.
Hitra hrana v številkah
Kot je razvidno iz javno dostopnih podatkov, ki so jih prijavili lastniki, se zaslužki ponudnikov hitre prehrane v Mariboru zelo razlikujejo. Nekateri zaslužijo nekaj deset tisoč evrov, medtem ko se največji gibljejo tudi okoli pol milijona prihodkov. Mejo 500.000 evrov je sicer preseglo podjetje Pro Tibi, pod katerim deluje priljubljena Okrepčevalnica Šiš na Lentu, a se v družbi ukvarjajo tudi z avtoservisnimi storitvami in avtopralnico. Točnih javnih podatkov o tem, koliko prihodka od prodaje ustvari Šiš, tako ni. V infogramu so prihodki od prodaje.
Ne glede na prihodke je na koncu pomemben dobiček. Zato smo tudi preverili, koliko čistega dobička oziroma izgube so v minulem letu ustvarili izbrani ponudniki hitre prehrane v Mariboru.
Primerjali pa smo tudi zaslužke izbranih ponudnikov hitre prehrane v minulem letu s tistimi iz leta poprej, da bi ugotovili, ali je v njihovem zaslužku v tem času prišlo do večjih sprememb.