Storilec je na Mariborskem Pohorju ukradel klopco, posvečeno pokojnemu očetu. Sin, ki je klop postavil upa, da se bo ta vrnila na svoje mesto.
Na družbenem omrežju Facebook je zaokrožil zapis Rada o neljubi kraji klopi, ki ima zanj velik pomen.
Lesena klop je stala na spodnji postaji sedežnice Pisker na Mariborskem Pohorju, posvečena pa je bila njegovemu pokojnemu očetu.
Kot je javno zapisal, je bila ta postavljena v spomin na njegovega očeta, zato je kraja zanj še toliko bolj neprijetna. Rado je zato javno pozval storilca k vrnitvi klopce na njeno mesto, saj ima zanj izjemno čustveno vrednost.
Klop, ki so jo postavili leta 2018, so poimenovali Tonetova klopca, Rado pa ostaja v upanju, da se bo izginula klop vrnila na svoje mesto.