V Mariboru podelili častne doktorate, med prejemniki tudi svetovno znani ekonomist

| v Lokalno

V Mariboru so danes odprli 11. mednarodno znanstveno konferenco Za človeka gre in na posebni slovesnosti podelili častne doktorate. Med prejemniki častnega naziva je tudi Jeffrey Sachs, najvplivnejši voditelj trajnostnega razvoja.

Alma Mater Europaea - ECM med 10. in 17. marcem v soorganizaciji z Evropsko akademijo znanosti in umetnosti iz Salzburga gosti 11. mednarodno znanstveno konferenco Za človeka gre: Družbeni in tehnološki razvoj za varnost in dostojanstvo. 

Letošnja konferenca poteka pod pokroviteljstvom predsednice Republike Slovenije Nataše Pirc Musar, ki je dogodek tudi uradno odprla. Na konferenci se bodo zvrstili najreprezentativnejši znanstveniki in akademiki iz različnih disciplin. Obsegala bo več kot 80 vsebinskih sklopov, s 300 predavatelji iz kar 30-ih različnih držav.

Osrednji nagovor ob otvoritvi je imel Jeffrey Sachs, profesor z Univerze Columbia, svetovno znani ekonomist, avtor in globalni voditelj na področju trajnostnega razvoja. 

Prav Sachs je eden izmed prejemnikov častnega doktorata, ki jih je Alma Mater Europaea - ECM podelila ob robu konference. 

Podelili tri častne doktorate

Na posebni slovesnosti so podelili častne doktorate. 

Častni naziv je prejel Jeffrey Sachs, profesor z Univerze Columbia, svetovno znani ekonomist, avtor in globalni voditelj na področju trajnostnega razvoja. Je den vodilnih ekonomistov 20. in 21. stoletja, častni doktorat je prejel za izjemni prispevek razvoja ekonomske znanosti, trajnostnega razvoja v globalnem pogledu ter za doprinos pri razvoju socialno-ekonomske tranzicije v Republiki Sloveniji. 

Sonia Ehrlich Sachs, raziskovalka na Univerzi Columbia in direktorica kampanje One Million CHW, je naziv častni doktor prejela za izjemni znanstveni prispevek na področju pediatrije, krepitve humanitarnih odnosov in trajnostnega razvoja na področju javnega zdravja.

Častni predsednik Evropske akademije znanosti in umetnosti profesor Felix Unger je prejel naziv častni doktor za izjemne dosežke na področju medicinske znanosti in humanizma ter za akademsko in organizacijsko podoro pri razvoju Alma Mater Europaea – ECM.

Preberite še

Komentarji

Vlado Slamomlatov

Kaj je pustni torek?

Fischer

Sami pokvarjenci na kupu.

Leka

Kdo je Pahorja povabil ?

Mbb

Toplak in malomeščanska buržoazija

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kronika

Vse v Kronika

Kultura

Vse v Kultura