Zaradi odstranitve portalov bo promet v nočnem času več ur preusmerjen na regionalno cesto.
Na štajerski avtocesti bo med 12. in 14. majem v nočnem času zaprt odsek med priključkoma Vransko in Blagovica. Razlog za zaporo je odstranjevanje portalov, promet pa bo v času del preusmerjen na vzporedno regionalno cesto.
Kot so sporočili pristojni, bo od torka, 12. maja, od 22. ure, do srede, 13. maja, do 5. ure zjutraj, zaprta avtocesta v smeri proti Ljubljani. V času del bo na priključku Trojane odprt le izvoz iz smeri Ljubljane.
Naslednjo noč, od srede, 13. maja, od 22. ure, do četrtka, 14. maja, do 5. ure, bo zapora veljala še v smeri proti Mariboru. Na priključku Trojane bo takrat odprt le izvoz iz smeri Maribora.
Obvoz bo v času obeh zapor urejen po vzporedni regionalni cesti med Vranskim in Blagovico. Voznikom priporočajo previdnost in upoštevanje začasne prometne signalizacije.