Hotel Piramida v središču Maribora tik pred prodajo, znano je, kdo bi naj postal njegov novi lastnik

| v Gospodarstvo

Terme Maribor so se odločile za prodajo še svojega zadnjega hotela. Hotel Piramida v središču Maribor naj bi tako že kmalu dobil novega lastnika. Preverite, za koga gre.

Nekoč največji mariborski ponudnik nočitvenih zmogljivosti, družba Terme Maribor, bo, kot kaže, prodal še svoj predzadnji hotel. Po tem, ko so novemu lastniku predali v upravljanje mestni hotel Orel in mladinski hotel UNI, bo očitno sledil še hotel Piramida.

Za štirizvezdični hotel Piramida v središču Mariboru, ki ima 78 sob in 157 ležišč, naj bi bilo izkazanega kar nekaj zanimanja, je pred dnevi poročal Večer.

Četudi naj bi na turističnem parketu za prevzem hotela krožilo več imen, pa naj bi hotel Piramida po navedbah Večera prevzeli Celjani, in to že čez nekaj tednov.

Hotel Piramida naj bi prevzela celjska družba

Da bo kmalu prišlo do prevzema hotela Piramid, potrjujejo tudi predstavniki bodočih lastnikov.

To naj bi po zanesljivih informacijah Večera postala celjska družba za upravljanje z nepremičninami Maksimilijan zakoncev Mojce Jančar in Aleksandra Jančarja, znanega celjskega podjetnika, ki obvladuje več podjetij in nepremičnin po vsej Sloveniji. 

Aleksander Jančar sicer obvladuje več podjetij in nepremičnin po vsej Sloveniji. Med drugim je kupil hotele Celeia, Evropa Barbara, Piran in tudi mariborski hotel Arena. 

V Termah Maribor prodajnega postopka ne komentirajo. Četudi ta še naj ne bi bil zaključen, pa po poročanju Večera gre počasi h koncu. Podpisani naj bi bili tudi že nekateri dokumenti.

Termam Maribor bo ostal le še hotel Habakuk

Termam Maribor, ki so v lasti ruskega Gazproma, bi po nakupu ostal le še hotel Habakuk pod Pohorjem. Ta je v začetku novembra znova odprl svoja vrata.

Hotel Habakuk sicer ponuja 135 sob s 320 ležišči. Popolnoma so prenovili tretjino sob, še tretjino so jih delno obnovili. Povsem prenovljena je tudi recepcija, restavracija, bar, tudi notranji bazenski del in fitnes. Gostje pa se lahko sprostijo tudi ob obisku številnih savn.

Koliko pa je stala obnova Habakuka? Predrag Canjko, vodja hotela Habakuk, govori o številkah med deset in dvajset milijonov evrov.

Preberite še

Komentarji

44

bo vsaj boljse

Pohorčan

Toto je kurwen haus.....oziroma triper fabrika.

Pohorc

Čuj, pa nebi mia najprej tote vrei sfockala te pa še zbincala?

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kronika

Vse v Kronika

Kultura

Vse v Kultura