Jutri možnost krajevnih neurij. Po vročem dnevu prihaja hladna fronta.
Po današnjem sončnem in zelo vročem vremenu se bo jutri vremenska slika nad Slovenijo precej spremenila.
Agencija Republike Slovenije za okolje je za sredo izdala rumeno vremensko opozorilo zaradi možnosti neviht, meteorološki portali pa opozarjajo tudi na možnost krajevnih neurij.
Danes bo po vsej državi pretežno jasno, temperature pa se bodo povzpele med 28 in 33 stopinj Celzija.
Tudi sredino jutro bo še sončno in toplo, nato pa bo predvsem v notranjosti države popoldne začelo nastajati vse več ploh in neviht.
Po napovedih vremenoslovcev bo nad naše kraje od severa segel vpliv oslabljene hladne fronte.
Trk zelo toplega in bolj vlažnega zraka s hladnejšo zračno maso bo ustvaril ugodne pogoje za razvoj močnejših nevihtnih sistemov.
Meteorološki portal Meteoinfo Slovenija opozarja, da bi prve nevihtne celice lahko Slovenijo iz Avstrije dosegle že v zgodnjih popoldanskih urah.
Nevihtno dogajanje se bo nato proti večeru širilo čez večji del države.
Ob nevihtah so možni močni nalivi, sunki vetra, pogosti udari strel, lokalno pa tudi toča.
Zaradi vetrovnega striženja v ozračju lahko posamezne nevihte prerastejo tudi v krajevna neurja.
Tudi na Neurje.si navajajo, da bodo razmere v ozračju jutri precej nestabilne.
Po nekaterih meteoroloških modelih, med njimi ICON, obstaja možnost razvoja izrazitejših neviht predvsem v popoldanskem in večernem času. Kje bodo razmere najizrazitejše, bo bolj jasno po novih izračunih vremenskih modelov.
V četrtek se bo vreme ponovno umirilo.
Večinoma bo sončno, predvsem v goratem svetu pa bo še možna kakšna popoldanska ploha ali nevihta. Ob vzhodnem vetru in šibki burji na Primorskem bo nekoliko bolj sveže.
V petek meteorologi napovedujejo večinoma jasno vreme.