Veliki hadronski trkalnik v CERN-u (foto: gov.si/CERN)
Jutri bo v državnem svetu zanimiv in tudi pomemben posvet.

Republika Slovenija je na pragu polnopravnega članstva v Evropski organizaciji za jedrske raziskave - CERN. 

Polnopravno članstvo zagotavlja neomejen dostop do najsodobnejše raziskovalne infrastrukture CERN, ki omogoča prebojna odkritja v osnovni fiziki in drugih znanstvenih področjih. 

Slovenski znanstveniki bodo imeli več možnosti za vključitev v vodilne projekte, kot so ATLAS, FCC (bodoči krožni trkalnik) in druge mednarodne raziskovalne pobude.

Poleg tega članstvo omogoča večjo podporo za pripravo in izvedbo doktorskih, magistrskih in podoktorskih raziskav v sodelovanju s CERN. 

Slovenski dijaki, študenti in učitelji bodo imeli dostop do posebnih izobraževalnih programov, štipendij, poletnih šol in gostovanj, ki jih ponuja CERN.

Te priložnosti omogočajo mladi generaciji, da sodeluje z vodilnimi strokovnjaki iz celega sveta, kar povečuje kakovost izobraževanja in ustvarja vrhunske strokovnjake za prihodnost.

Ostanite na tekočem v vsakem trenutku!

Prijavite se na e-novice in vsak teden prejmite na svoj e-naslov najboljše objave iz Maribora, ekskluzivne novice in privlačne nagradne igre.

Veliki hadronski trkalnik v CERN-u (foto: gov.si/CERN)

Polnopravno članstvo slovenskim podjetjem omogoča poln dostop do javnih naročil CERN, kar vključuje priložnosti za razvoj in dobavo vrhunske tehnologije, kot so visokotehnološki detektorji, kriogenske naprave, računalniška oprema in druge inovativne rešitve.

Poleg tega so naročila CERN referenca na globalnih trgih in lahko odpirajo vrata za sodelovanje z drugimi mednarodnimi
organizacijami in podjetji. 

Slovenija bo s polnopravnim članstvom potrdila svojo zavezanost znanosti in inovacijam, kar bo okrepilo njen položaj v mednarodni znanstveni skupnosti in spodbudilo nadaljnje sodelovanje na globalni ravni izobraževalnih ustanov.

Na posvetu bodo osvetlil koristi polnopravnega članstva in izpostavili priložnosti članstva tudi za podjetja, ki prav preko tovrstnih projektov spodbujajo mednarodni ugled slovenskega inovacijskega ekosistema.

Uvodni nagovor bodo imeli Marko Lotrič, predsednik državnega sveta, prof. dr. Igor Papič, minister za visoko šolstvo, znanost in inovacije ter prof. dr. Danilo Zavrtanik, član sveta Cerna iz Univerze v Novi Gorici. 

Sodelovalo bo precej strokovnjakov, posvet pa bosta povezovala mag. Peter Volasko z ministrstva za visoko šolstvo, znanost in inovacije in prof. dr. Stanislav Radovan Pejovnik, podpredsednik Komisije državnega sveta za izobraževanje, kulturo, znanost, šport in mladino.

Komentarji (1)

Veš kaj (ni preverjeno)

Kako gre rek :Videla žaba ,da konje podkujejo in je dvignila taco .

Starejše novice