Drugi obračun spomladanskega dela Prve lige Telekom Slovenije so vijoličasti odigrali na domačem terenu. Na prvi letošnji tekmi v Ljudskem vrtu je gostoval Bravo.

Nogometni klub Maribor je spomladanski del prvenstva začel dinamično. Potem ko je septembra ob Dravi padlo sedem zadetkov, smo jih v sredo ob Kamniški Bistrici videli šest, na vsaki strani so padli trije zadetki.

Mariborski trener je moštvo za obračun z ljubljanskim Bravom sestavil brez porumenelega Roka Kronavetra, se pa po prestani kazni v moštvo vrača Ilija Martinović.

V primerjavi s tekmo z Domžalami sta bili v začetni enajsterici dve spremembi – Jan Mlakar namesto kaznovanega Kronavetra in Jan Repas namesto Luke Koblarja, kar pomeni tudi spremembo igralnega sistema, s postavitvijo štirih branilcev v obrambno vrsto.

Izven kadra še vedno Nemanja Mitrović, Denis Klinar, Martin Milec in Kenan Pirić, Amir Dervišević ni nared za nastop.

NK MARIBOR: Jug, Felipe Santos, Peričić, Pihler, Kolmanič, Vrhovec, Cretu, Repas, Požeg Vancaš, Mlakar, Matko. Klop: Handanović, Martinović, Koblar, Obreht, Guerrico, Kotnik, Bajde, Mešanović, Tavares. Trener: Mauro Camoranesi.

NK BRAVO: Vekić, Španring, Brekalo, Drkušić, Kurtovič, Žinko, Ogrinec, Kramarič, Maružin, Nukić, Tučić. Klop: Lubej Fink, Klemenčič, M. Matko, Trontelj, Puconja, Kirm, Kancilija, Križan, Kidrič. Trener: Dejan Grabić.

KONČNI REZULTAT:  Maribor - Bravo 1:1 (0:1)

Potek tekme:

10' Po podaji Cretuja je bil v akciji Aljoša Matko, ob poskusu iz težkega položaja je zadel zunanji del mreže.
12' Še ena priložnost za Aljoša Matka, ki je znova streljal iz leve strani, a ni bil dovolj natančen.
21' Prvi poskus gostov in vodstvo. Z glavo je zadel Brekalo, po kotu, ki ga je izvajal Ogrinec.
31' Kolmanič s podajo z leve strani v sredino, Matko brez zaključka.

Konec prvega polčasa

49' največja priložnost za izenačenje. Z desne strani je podal Mlakar, Požeg Vancaš je bil hitrejši od gostujočih branilcev, toda ni uspel premagati Vekića.
56' Matko je streljal z roba kazenskega prostora, njegov poskus je pravočasno blokiral Drkušić.
58' Gostje so prišli do dvoboja 1 na 1 v kazenskem prostoru z vratarjem, Jug je bil uspešnejši od Nukića.
60' Požeg Vancaš znova do zaključka, na pravem mestu je bil vratar Vekić.
67' Izenačenje! Iz kota je podal Kolmanič, Pihler pa natančno z glavo usmeril žogo v desni zgornji kot.
83' Kolmanič in Pihler sta ponovila akcijo iz kota, tokrat je Pihler streljal čez prečko.
86' Nevaren poskus gostov, Kirm je streljal z razdalje, odlično posredovanje Juga, ki je izbil v kot.