Znano je, s katerim filmom bodo letos otvorili filmski program Letnega kina Minoriti. V začetku maja so napovedali, da bodo kljub vsem oviram s partnerji skušali izpeljati dogajanje kot v prejšnjih letih.
Letni kino Minoriti, kjer vsako leto zagotavljajo edinstveno filmsko izkušnjo, so za otvoritveni film izbrali Deželo Nomadov. Ta film bo kot prvi filmski program letošnjega leta odprl ob 21. uri.
Film je na največji podelitvi nagrad prejel tri oskarje, od tega so vsi del glavnih kategorij. Najprej je kipec zmagala Chloe Zhao za najboljšo režijo, nato Frances McDormand za najboljšo igralko.
Eden izmed vrhuncev večera je bila zmaga filma Dežela Nomadov za najboljši film. Film je prejel v Benetkah tudi zlatega leva in na globusih dva zlata globusa za najboljšo dramo in režijo.
Kot predfilm bodo v Letnem Kinu Minoriti v sodelovanju z EKO 8 zavrteli dokumentarec Maka Sajka Strupi. Je eden izmed prvih eko dokumentarcev v zgodovini filma, ki je aktualen bolj kot kadarkoli doslej.