Gostilna Maribor praznuje prvi rojstni dan!

| v Lokalno

Za Gostilno Maribor je pestro leto, v katerem so se - kot pravijo - trudili slediti zastavljenim ciljem.

Ti cilji so v center mesta Maribor vnesti tradicionalno štajersko kulinariko, ki se spogleduje s sodobnimi smernicami in v elegantnih, toplih in prijetnih interierjih staromeščanske hiše iz začetka 18. stoletja ustvariti prostore za pristna druženja in nepozabna osebna, kot tudi poslovna, srečevanja - doživetja.

»Ponosni smo, da so bila naša prizadevanja za gostoljubnost na vseh ravneh opažena in dobro sprejeta. Tako smo v Gostilni in Hotelu Maribor gostili glasbeno zvezdo Boba Geldofa, ki je na vrtu gostilne poklepetal s predsednikom države Borutom Pahorjem, v jedilnici Tscheligi je odmevala pesem Slovenskega okteta, jeseni je pri nas prespala angleška zvezdnica Pixie Lott, prav tako pevke The Frajle in Magnifico. Gostili smo športne zvezde - Tino Maze z ekipo, slovensko, poljsko in monaško teniško reprezentanco, ukrajinskega atleta Sergeja Bubko in seveda naš NK Maribor,« našteva lastnik Saša Arsenovič z ekipo.

V gostilni so se zvrstila še številna poslovna srečanja z manjšo in udeležbo čez 100 gostov, pri njih so svoj »da« rekli tudi srečni mladoporočenci, veseli december pa je odmeval z novoletnimi zabavami v jedilnicah in v kleti Apoteka. 

»Še posebej veliko nam pomeni, da ste kulinarično ponudbo Gostilne Maribor, ki jo ustvarja kuhar Gregor Jager, zaznali kot tisto, ki v mestu ob Dravi predstavlja kuhinjo lokalnega in regionalnega okolja. Martinovo pojedino, Zimsko pojedino s kolinami, Teden restavracij, Silvestrsko in Valentinovo večerjo pa seveda promocijo 'žemljice', ki so jo tudi gostje sprejeli kot enega izmed najbolj priljubljenih produktov naše gostilne, smo, kakor naše tedenske in stalne menije, promovirali z načeli domačega, lokalnega, svežega in sezonskega. Z Viski večeri in promocijo hišnega piva Rudolf pa opominjali na ječmen oziroma na to, da je v naši hiši že leta 1735 stala pivovarna. Zgodovina zgradbe in ljudje, ki so v njej živeli, so namreč ključni pri razvoju naše zgodbe,« še sporočajo iz Gostilne Maribor.

PRAZNOVANJE v soboto, 21. aprila, od 10.00 dalje na Glavnem trgu v Mariboru!

Ob 10.30 bo nastopil Pihalni orkester POŠTA MARIBOR, med 10.00 in 12.00 bodo ponudili nekaj za pod zob in zarezali, kot se za rojstni dan spodobi, v torto za gostilno!

Preberite še

Komentarji

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kronika

Vse v Kronika

Kultura

Vse v Kultura