Šmigoc: Vmesna postaja ni sama sebi namen, prihajajo nove atrakcije

| v Lokalno

Smeli načrti s Pohorjem, od gokartov, ziplina do nove prečne povezovalne proge.

Mariborski župan Saša Arsenovič je včeraj za novinarje pripravil voden ogled po nekaterih pomembnejših projektih. Tako smo si ogledali Center Rotovž, Zdravstveno postajo Magdalena, Atletsko dvorano, Splavarsko brv, dravsko nabrežje in še druge projekte, ki trenutno potekajo.

Del ogleda je bil tudi direktor Marproma Ranko Šmigoc, ki je med drugim spregovoril tudi o vmesni postaji krožne kabinske žičnice.

Spomnimo, da je gondola po izgradnji vmesne postaje ponovno v pogonu od lanskega 16. novembra. Locirana je za 8. stebrom žičnice, omogoča pa samo vstop in izstop v smeri navzgor. Medtem pa vožnja navzdol poteka tako kot do zdaj.

Nekateri Mariborčani so mnenja, da je vmesna postaja tam samo zato, da je, a Šmigoc to odločno zanika.

Številne novosti na Pohorju

Kot je na včerajšnjem srečanju dejal Šmigoc, so projekt ministrstvu za gospodarstvo, turizem in šport prijavili lanskega februarja, pozitiven sklep pa so dobili julija.

Tako so v investicijskem ciklusu v višini 7,5 milijona evrov tudi s sofinanciranjem Mestne občine Maribor, izgradili tako vmesna postajo krožne kabinske žičnice, štirisedežnico Ruška, tri gibalne parke, dve novi bike progi in gokart progo.

Kupili so tudi gokarte, led zaslone in druge tehnične posodobitve, kot je recimo tudi kartomat.

PREBERITE ŠE:

Ideja o vmesni postaji ni bila nova

Celotna investicija se je zaključila z lanskim letom.

»Moram reči, da smo zadovoljni s tem, kar smo naredili. Seveda si pa tudi v prihodnje skupaj z Mestno občino Maribor želimo razvijati ta del zgodbe,« pravi Šmigoc.

Kot ocenjujejo, so v preteklih letih v Pohorje vložili že okrog 25 milijonov evrov, »in ta rezultat se na neki način mora poznati, predvsem pri zagotavljanju turizma Pohorje 356, kar je tudi naša ključna naloga kot nosilca koncesije za upravljanje s smučišči in žičniškimi napravami na Pohorju,« še razlaga.

Projekt vmesne postaje ni nova ideja, bila je že leta 2019, ko se je postavljala nova žičnica, a se po besedah Šmigoca zaradi pomanjkanja sredstev takrat ni uresničila.

Vmesna postaja stoji na polovici ene trase, kjer je tudi stičišče določenih pohodnih poti, tudi igrala, ki so tam za popestritev celotnega območja.

Ne skrivajo ambicij o novi prečni povezovalni progi

Po besedah Šmigoca v prihodnje načrtujejo še številne druge aktivnosti, predvsem v času ‘dualne’ sezone, ko se bo spodaj dalo že kolesariti, zgoraj pa še vedno smučati.

»Potem je seveda tu tudi pohodništvo, pa nove atrakcije, ki jih načrtujemo, kot so gokart, pa sankanje in seveda zipline.  

Ne skrivamo pa tudi ambicij o novi prečni povezovalni progi, ki bi se navezovala iz sedanje Miranove proge pod Habakukom pri Špelcinem logu na srednjo postajo, in bi jo na neki način povezovala kot celoto,« še dodaja Šmigoc.

Zato pravi, da srednja postaja ni samo namenjena, da je tam, ampak je izključno povezava konkretno tega dela, da se lahko dinamično izkoriščajo vsi resursi.

Preberite še

Komentarji

Prisegam

..da nihče ne ve komu je namenjena vmesna postaja ? Morda res za odtočit kot se največkrat omenja.

sarikaz

Vmesna postaja je "polom Seveda bo atrakcija,ko bodo vsi piše gor hodili,to bo atrakcija že zaradi cen .Ne vem kaj si predstavljajo.Denar bi se lahko drugače porabil,to bo sama izguba.

Mari-bor-čan

Oba pametnjkoviča, gotovo se nobeden še ni odpravil do vmesne postaje, ampak kritizirat pa jim ni težko,. Tipično za Maribor, vsemu je treba nasprotovati, ne glede ali se spoznaš ali ne. Saj je g. Šmigoc razložil, samo ne, mi smo proti in kritiziramo. Kar tako na pamet.

44

sezona trenutno je dobra, akcija in delat dalje pa bomo vsi zadovoljni, srecno

Ahim Navuj

….leta 2019 se ni Kaj dosti delalo se posebej ne nove gondole…. 16.11.2009 so se postavljali stebri nove gondole s pomocjo helikopterja …

mislim

vmesna postaja je najbolj zaradi kolesarjev, dve novi progi imajo poleg prejšnjih, vozijo se pa pohodnih poteh!

Saša P.

Vmesna postaja je neokrnjeno naravo postavljena povsem po nepotrebnem, v okolje je prinesla konstanten hrup, beton in smeti. Namesto, da bi se z vsemi kremplji borili za dragulj, ki ga imamo, podpiramo svojo gospodo, ki takšne projekte pojmuje napredek? In kaj je z igrali tam zgoraj? Komu pri zdravi pameti se je zdela pametna odločitev postavitev igral pod več sto kilogramov težke gondole? Murfijev zakon pravi, če se nekaj lahko zgodi, se bo to tudi zgodilo, kaj vam ni jasno? Glede na vse videno predlagam, da okoli vmesne postaje postavite pisto za Gokarte, to bo resnično lepo zakrožilo turistično ponudbo Pohorja. LP

Kad Ludi

Hebe Zbunjenog. Novinarji torej ne vejo za Center Rotovž, Zdravstveno postajo Magdalena, Atletsko dvorano, Splavarsko brv, dravsko nabrežje itd. Jih mora župan vodit. So šli po tem tudi kaj pojest in popit? Na stroške župana ali davkoplačevalcev? In kaj bo z gokarti ko bodo parkiranipri vmesni postaji gondole? Jih bodo porivali po bregu navzgor? Ali bodo električni - ker potem to ni rekreacija, ampak vožnja in razmetavanje električne energije, ki je nimamo preveč. In LCD zasloni bodo postavljeni sredi Pohorskih gozdov ali kje? Dajte fopat koga drugega, predvsem pa si nehajte polniti svoje žepe brez dna na račun davkoplačevalcev! Ukinite parkirnino pod Pohorjem! Nehajte ropat MARIBORČANE!!!

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kronika

Vse v Kronika

Kultura

Vse v Kultura