Maribor je v samem zaključku z dvema zadetkoma v 90. oziroma 95. minuti prišel do napredovanja v Pokalu Slovenije. S 3:2 so premagali Bravo.

Maribor je v Šiški pričakal letos še neporaženi Bravo in že pred tekmo je Darko Milanič poudarjal, da se bo vijoličastim zoperstavila zelo organizirana in nevarna ekipa. Maribor je tekmo odigral v močno okrnjeni zasedbi, saj je manjkalo kar devet nogometašev.

BRAVO: Vekič, Trontelj, Salaj, Žinko, Kurtovič, Piskule (71' Huč), Agboyi, Đajić, Jugovar, Jašaragić (55' Križan), Nukić (87' Zemljak). Klop: Španja, Vošnjak, Palamar, Križan, Huč, Gajič, Zemljak. Trener: Dejan Grabič.

NK MARIBOR: Cotman, Pihler, Rajčević, Uskoković, Viler, Dervišević, Vrhovec (74' Ahmedi), Vršič (82' Felipe Santos), Bajde (59' Hotić), Mešanović, Zahović. Klop: Irgolič, Doumbia, Cretu, Hotić, Ahmedi, Felipe Santos, Štor. Trener: Darko Milanič.

Bravo – Maribor 2:3
Nukić 29', Jašaragić 36'; Mešanović 30', Santos 90', Rajčević 95'.

Domači so se pogumno zoprstavili favoriziranim Mariborčanom in po slabe pol ure igre prišli do presenetljivega vodstva. V 29. minuti je Bravo v vodstvo povedel Mustafa Nukić. A že minuto za tem je Maribor preko Jasmina Mešanovića z evrogolom izenačil. Kmalu za tem bi bili skorajda priča popolnemu preobratu v dveh minutah, a je vodstvo Mariboru po strelu Uskokovića preprečila vratnica.

So pa zato v 36. minuti znova povedli Ljubljančani. Jašanagić je z roba kazenskega prostora s pravo mojstrovino snel pajčevino v levem zgornjem kotu Cotmanovih vrat in vodilnega drugoligaša popeljal v presenetljivo vodstvo.

V drugem polčasu je Maribor pritiskal, a dolgo je dišalo po velikem presenečenju v Šiški. Maribor bi kmalu svojo pokalno pot končal že v osmini finala in še v 90. minuti je bil Bravo na pragu senzacije. A Maribor je udaril v samem zaključku tekme. Ob izteku 90. minute je po izbiti žogi po podaji iz kota žoga prišla do rezervista Felipeja Santosa, ki je na robu kazenskega prostora udaril po žogi in matiral domačega vratarja Vekića, ob svojem prvem uradnem nastopu za Maribor pa se tudi prvič vpisal med strelce. Vse je že dišalo podaljških, v 95. minuti pa je Maribor izpeljal popoln preobrat. Dervišević je znova podal iz kota, v sredini pa je bil najvišji današnji kapetan Aleksandar Rajčević, ki je z zadetkom Maribor popeljal v četrtfinale Pokala Slovenije.