Fotografija je simbolična. (Foto: Jure Banfi)
Nogometaši Maribora so navdušili v generalki pred evropskim spopadom z Birkirkaro. Štajerci so mrežo Varaždina zatresli kar šestkrat, s tremi zadetki se je izkazal Arnel Jakupović.

Damir Krznar je lahko zadovoljen z videnim na zadnji pripravljalni tekmi pred prvo uradno preizkušnjo.

Vijoličasti so v Ljudskem vrtu nadigrali ekipo Varaždina, saj so hrvaškemu prvoligašu nasuli kar pol ducata zadetkov. Gostujoča mreža se je že v prvem polčasu zatresla petkrat.

Ob Ivanu Brniću, ki se je ob asistenci podpisal pod dva zadetka, je s »hat-trickom« izkazal Arnel Jakupovića in trenerja Damirja Krznarja dokončno izzval za mesto v začetni enajsterici.

Bo nekdanji član Domžal v konici napada dobil prednost pred poletnima novincema, Markom Kolarjem in Xhulianom Skuko, ki ga danes ni bilo v kadru?

MARIBOR - VARADŽIN 6:2 (5:1)
Strelec:
Jakupović (6', 45', 53'), Brnić (18', 42'), Urata (37'); Pilj (9'), Pajić (88').
Maribor: Jug, Milec (62' Žinič), Watson (62' Mitrović), Uskoković (62' Šoštarič Karič), Urata (62' Strajnar), Antolin (62' Vrhovec), Repas (62' Lorber), Laušić (62' Božić), Brnić (62' Ishaq Rafiu), Soudani (62' Iličić), Jakupović (62' Kolar). Trener: Damir Krznar.

Rapsodija v prvem polčasu, Štajerci zadeli petkrat

Mariborčani so mrežo gostov iz Varaždina zatresli že v šesti minuti, Arnel Jakupović pa je bil po podaji Aljaža Antolina nagrajen za vztrajnost. Nekdanji član Domžal je ob pomoči Luke Jelenića, ki je skušal blokirati strel, žogo spravil preko Domagaja Mamića.

Varaždinci so odgovorili v deveti minuti, ko je hitro akcijo po podaji z desne zaključil Marin Pilj, bivši vezist Olimpije. Štajerci so po golu spet hitro prevzeli pobudo in v 18. minuti zadeli še drugič na tekmi. Ivan Brnić je najprej priigral kot, nato pa neposredno iz njega zatresel mrežo hrvaškega prvoligaša.

Le dve minuti zatem je bil Dalmatinec nevaren še iz igre, a mu je veselje po udarcu z razdalje preprečil okvir vrat. Po golu za 2:1 se je Brniću in zatem še Jakupoviću ponudila nova priložnost, v 37. minuti pa je bil uspešnejši Itsuki Urata. Japonec je izkoristil povratno podajo Brnića in z desnico zadel ob desni vratnici Mamića.

Brnić je bil nevaren tudi v 42. minuti, ko je meril mimo vrat, le nekaj sekund kasneje pa je mladi Hrvat izkoristil globinsko podajo Hilala Soudanija in zadel v oddaljenejši kot. To v prvem polčasu še ni bilo vse, tik pred odmorom je podajo Marina Laušića v drugi gol na tekmi pretvoril Jakupović.

Jakupović v uvodu drugega polčasa še tretjič

Gostitelji obračuna so odlično odprli tudi drugi del dvoboja. Arnel Jakupović je v 52. minuti sijajno sprejel dolgo podajo Laušića, nato pa z natančnim strelom po tleh zadel v levi kot varaždinskega gola. Šest minut kasneje se je v priložnosti znašel Soudani, a je z atraktivnim poskusom meril preko gola.

Damir Krznar je v 62. minuti na zelenico Ljudskega vrta poslal deseterico novih moči, s tekmo je nadaljeval zgolj vratar Ažbe Jug. Po menjavah je ritem igre nekoliko padel, Varaždinci pa so poraz omilili v 88. minuti, ko je za 6:2 zadel Martin Pajić.

Ljudski vrt bo svoja vrata znova odprl naslednji četrti, ko bo gostil uvodno tekmo prvega kroga kvalifikacij UEFA Evropske konferenčne lige. Obračun z malteško Birkirkaro se bo pričel ob 21. uri.

Mariborčani so se doslej z Birkirkaro srečali že v dveh sezonah in obakrat napredovali.