Slika je simbolična.
Iščete stanovanje ali hišo? Nekaj nepremičnin v Mariboru in okolici bo v prihajajočih tednih mogoče kupiti na spletnih dražbah.

Nenaseljena stanovanjska hiša v Počehovi 

Na dražbi bo mogoče kupiti hišo v Mariboru, v mestni četrti Ivan Cankar. Stavbno zemljišče skupaj meri 686 kvadratnih metrov, na njem se nahaja stanovanjska hiša površine 233,92 kvadratnih metrov. 

Posest se nahaja v naselju stanovanjskih hiš, dostop do nepremičnine je po asfaltirani cesti. Gre za masivno grajeno stavbo. Ob prvotno zgrajeni stavbi je bil naknadno zgrajen prizidek v montažni izvedbi, ki služi kot predprostor

Hiša je bila zgrajena leta 1990 brez gradbenega dovoljenja in je že nekaj časa nenaseljena. Streha je nekaj mestih poškodovana in zamaka, v kletnem delu so vidni sledovi vlage. Kot izhaja iz cenitvenega poročila, je stavba zelo slabo vzdrževana in potrebna celovite obnove.

Vrednost nepremičnine je ocenjena na 115.300 evrov. Izklicna cena znaša 80.710 evrov in se povečuje za najmanj 500 evrov.

V Melju naprodaj hiša v slabem stanju 

Na Meljski cesti v Mariboru bo na dražbi naprodaj stanovanjska hiša s površino 181,7 kvadratnih metrov.  Hiša je bila zgrajena okoli leta 1960 in obnovljena leta 1992. 

Iz cenitvenega poročila izhaja, da je stanovanje slabo vzdrževano, vidna je prisotnost vlage. Kritina in ostrešje je dotrajano in zamaka. Stanovanje je v stanju, ki ne zagotavlja bivalnih pogojev. Potrebna je celovita obnova stanovanja, ostrešja in strešne kritine. 

Vrednost nepremičnine je ocenjena na 66.000 evrov. Izklicna cena znaša 50.000 evrov in se povečuje za najmanj 500 evrov.

Stanovanje v prvem nadstropju bloka 

Novega lastnika bo na dražbi iskalo tudi stanovanje v večstanovanjskem bloku na Kamniški ulici v Mariboru. Stanovanje se nahaja v prvem nadstropju in meri 65,7 kvadratnih metrov. 

Stanovanje obsega hodnik, sobo, dnevno sobo, balkon, kuhinjo, kopalnico, stranišče in kletno shrambo. 

Vrednost nepremičnine je ocenjena na 84.100 evrov. Izklicna cena znaša 58.870 evrov in se povečuje za najmanj 500 evrov.

Stanovanjska hiša na Taboru 

Na dražbi bo mogoče kupiti tudi stanovanjsko hišo na Raičevi ulici v Mariboru s površino 351 kvadratnih metrov. Stavba je bila zgrajena leta 1907, leta 1997 so bila na objektu menjana okna, leta 2003 je bila na objektu obnovljena streha. Zasnovana je v štirih etažah. 

Objekt ima delno izvedeno fasado z ometom brez termoizolacije, izvedeno je centralno ogrevanje.

Vrednost nepremičnine je ocenjena na 106.400 evrov. Izklicna cena znaša 74.480 evrov in se povečuje za najmanj 500 evrov.

Starejše novice