Župan Selnice ob Dravi Jurij Lep je bil na nedeljskih predčasnih parlamentarnih volitvah kot član DeSUS-a izvoljen v državni zbor. Po bogatih izkušnjah v lokalni politiki želi lokalno miselnost prenesti tudi na državni nivo.

Jurij Lep bo moral zaradi nezdružljivosti županske in poslanske funkcije zapustiti mesto župana Selnice ob Dravi, ki ji županuje že 12 let. Ob bogatih izkušnjah v lokalni politiki se je pred minulimi volitvami odločil svojo politično kariero nadgraditi še na državni nivo. Mesto poslanca je, kot nam je zaupal, odkrito naskakoval in dokaj na glas tudi pričakoval.

»Moram priznati, da sem pričakoval dober rezultat, saj sem v lokalni politiki že 25 let. Kandidiral sem zato, da pridem v parlament. Vse, kar v življenju delam, delam z namenom, da nekaj dosežen in vse sem delal postopoma, z majhnimi koraki. Zdaj gremo na državni nivo. Človek se mora zavedati, koliko je sposoben in kaj lahko doseže,« je povedal dosedanji selniški župan in bodoči poslanec Jurij Lep.

Lokalna miselnost na državnem nivoju prava za enakomerni razvoj

Razlika med lokalno in državno politiko je precejšnja, a Lep ne pričakuje, da bi imel s tem težave. Ob 25-letnih izkušnjah v lokalni politiki si je namreč v zadnjih desetih letih kot član pogajalskih skupin med lokalno in državno oblastjo pridobil izkušnje tudi s politiko na državnem nivoju.

»Državna politika mi ni tuja, mi je pa tuje odločanje. Lokalno miselnost bom skušal spraviti nazaj v državni zbor. To je osnova za enakomerni razvoj Slovenije,« je povedal izvoljeni poslanec DeSUS-a.

Za več državnih sredstev na lokalni novo

V svojem poslanskem mandatu bo Jurij Lep po njegovih besedah v ospredje postavil človeka. Boril se bo za zmanjšanje razlik v plačah in pokojninah, zavzemal pa se bo tudi, da bi poslanci z zakonodajo poskrbeli, da bi se več državnih sredstev pretakalo v lokalne skupnosti. Naklonjen je tudi ideji o regijah.

»Tudi regije bi bile osnovna stvar, da bi se več kapitala in sredstev prelilo v lokalno območje,« meni selniški župan, ki se bo moral posloviti s svojega položaja.

Nadomestil ga bo podžupan, županski stolček bo pogrešal

Kot izvoljeni poslanec funkcije župana ne bo smel več opravljati. Kljub temu pa to velikih težav pri delovanju občine ne bo povzročilo, saj lahko z delom nadaljuje še naslednjih 100 dni, zatem pa ga bo do novembrskih lokalnih volitev nadomestil podžupan.

»Ostajam zvest lokalnemu okolju. Tudi z »ljubljansko avanturo« bom lahko nekaj dosegel. Sem vztrajen in verjamem, da nam bo uspelo nekaj premakniti. Moram priznati, da bom pogrešal županski stolček. Odločitev ni bila lahka, a zdaj imam regijske projekte. Več denarja moramo iz našega centra spraviti na podeželje,« je zaključil novopečeni poslanec Jurij Lep.

Komentarji (3)

Žurnalček (ni preverjeno)

Lokalno miselnost ??? Da je kmet , ne bi imel nič proti kmečki pameti , sam on ni kmet , kar pomeni , ne lokalno miselnost ampak zaplankanost , ki jo je pa v SS že tako ogromno preveč !

Ne bo .. (ni preverjeno)

Ker ne bo vlade in tudi poslancev ne!

župani in korupcija (ni preverjeno)

Starejše novice