V Hotelu Maribor, v središču štajerske prestolnice, je povpraševanje po plačilu prenočitev z vavčerji trenutno še izredno nizko, pojasnjuje Alenka Brglez, vodja Hotela Maribor: »Vavčerja zaenkrat pri nas ni izkoristil še nihče. Pri določenih rezervacijah so gostje posebej izpostavili, da bi radi plačali z vavčerjem, a je bilo takšnih gostov glede na vse rezervacije, procentualno zelo malo.«
»Želimo si več gostov, tistih, ki bodo plačali s kartico, gotovino ali pa vavčerjem,« je še poudarila Brglezova.
Kdaj pa v Hotelu Maribor pričakujejo naval gostov? Brglezova pojasnjuje, da je »vse odvisno od tega, kako se bo vse skupaj razvijalo, kako bodo tudi mediji izpostavili, kaj se dogaja z obolelimi. Imamo tudi povpraševanja ljudi, ki bi radi prišli, pa zaenkrat v Slovenijo še ne smejo. Prilagajamo se iz dneva v dan in zaenkrat še nimamo konkretnih odgovorov. Stvari se spreminjajo iz dneva v dan in zato moramo biti bolj fleksibilni, kot pa smo bili prej.«
Hotel Draš v Mariboru še ne obratuje, Terme Maribor pa se na vprašanja Mariborinfo niso odzvale.
Pogovarjali smo se tudi z Igorjem Benčevičem, lastnikom Muzikafeja na Ptuju. Povedal je, da so »imeli smo že dva gosta, ki sta plačala z vavčerji, sobe pa imajo rezervirane še trije.«
»Želimo si še več gostov, nam pa je vseeno, če plačajo z vavčerjem ali ne, čeprav je z boni malo več dela,« je še dodal lastnik priljubljenega ptujskega lokala.
Benčevič največji naval gostov pričakuje jeseni: »Glede navala je vse odvisno od Hrvaške. Sicer pa imam občutek, da Ptuj ni med prvimi destinacijami, ki si jih bodo ljudje izbirali. Pričakujem, da bo več ljudi k nam prišlo jeseni, takrat, ko bodo te močne destinacije polne.«
Iz skupine Sava Hotels & Resorts so na vprašanja Mariborinfo odgovorili, da v njihovih termah in zdraviliščih »tradicionalno beležimo 50 odstotkov domačih gostov, zagotovo pa bo ta delež letos še višji kot posledica ukrepa države s turističnimi boni.«
»Od zadnjega tedna junija dalje beležimo dobro dinamiko rezervacij, nekatere nastanitve so zadnji vikend junija že polno zasedene. Tudi povpraševanje za julij in avgust je zelo dobro,« so še dodali.
Razkrili so še, da se »zasedenost v odprtih nastanitvah, kot so Terme Ptuj, Terme 3000 – Moravske Toplice: Hotel Ajda, Hotel Livada Prestige in Prekmurska vas Ajda, giblje med 50 in 70 odstotki. Zagotovo pa so ključnega pomena za turistično panogo tudi tuji gostje.«
Opozorili so, da bi v »določenih terminih bilo 10-dnevne počitnice v Termah 3000 – Moravske Toplice še možno rezervirati, v določenih terminih pa je zasedenost že na ravni, ko je termine težje najti.«
Opažajo namreč, »da so naše nastanitve zelo aktualne in atraktivne, saj se nahajajo v naravi, ponujajo številne možnosti preživljanja prostega časa v naravi, raziskovanje okolice, kjer so gostoljubni domačini. Prav tako pa imamo nastanitve v zelo širokem cenovnem razponu in vsakdo najde nekaj za svoj žep.«
Razkrili pa so še, da »v začetku julija odpiramo destinaciji Terme Lendava in Zdravilišče Radenci. Nastanitve znotraj term, ki so zaprte, bomo odpirali skladno z dinamiko rezervacij.«
Odzivi različni ...
V novonastali Facebook skupini Z bonom po Sloveniji številni uporabniki deliljo odzive na rezervacije z vavčerji. »Grem na Kras. Tam so prijazno sprejeli mojo ponudbo z bonom. Cena prenočišča z zajtrkom je ostala ista. Sem zadovoljna,« je zapisala ena izmed uporabnic Facebooka.
Izkušnje pa so tudi negativne. Uporabnik je v omenjeno Facebook skupino zapisal, da ga motijo predvsem cene, ki naj bi bile s koriščenjem bonov občutno višje: »Če bo vse po sreči Hrvaška vabi … Karkoli gledam z boni je skoraj vse zasedeno ali pa če že kaj najdeš, je pa cena taka, da te takoj odvrne od koriščenja bonov.«
V njegovem primeru je »cena za dva odrasla in enega otroka, starega 13 let, za sedem noči z zajtrkom na slovenski obali skoraj 1500 evrov, ko prišteješ turistično takso in ostala doplačila si pa že krepko čez 1500 evrov.«
V omenjeni Facebook skupini smo prav tako zasledili, da so določeni hoteli na Obali že polno zasedeni. Ena od uporabnic je o izolskem hotelu Delfin zapisala: »Delfin ima do konca leta zasedeno.«
»Ko gledam našo Primorsko, mi je kar slabo ob cenah. Sramota za Slovenijo. 100 evrov na noč pa brez balkona in terase. Tudi notri nič posebnega. Eni so še bolj naviti,« je zapisala druga uporabnica Facebooka.
Komentarji (3)
Vabilo na Pohorje je norčevanje iz eventualnih obiskovalcev ! Ali ste preverili možnost bivanja v pohorskih objektih ?
Kaj lahko ponudite obiskovalcem razen nenehnega izogibanja pred motoristi in Bike ciklisti ? V gozdu se ne moreš prosto gibati brez nevarnosti,da te nekdo ne povozi .Nabiranje gob na Pohorju je enako kot v bosanskih hribih ,kjer imajo še minska polja . Gospa direktorica preobrazite se za en dan in pojdite peš na Pohorje . Iz vaše pisarne je Pohorje lepo zeleno .
Včasih so na Topčiderju tiskali denar, danes delijo bone. V obeh primerih je posledica inflacija cen.
Zal zelo slabo