Izjemna Anna in Damir priplesala evropsko zlato

| v Šport

Velikonočni konec tedna je prinesel srečo za športna plesalca Anno Maschchyts in Damirja Halužana.

Športna plesalca Anna Maschchyts in Damir Halužan sta v svoji plesni karieri že večkrat opozorila nase. Leta 2010 sta zmagala kot vzhajajoči zvezdi v Blackpoolu, leta 2012 pa sta postala državna prvaka. Sta tudi finalista treh največjiih plesnih tekmovanj na svetu UK, Blackpool in International. Med njunimi dosežki pa je tudi prestižna zmaga iz 2015 Japan open.

Srečo jima je prinesel tudi velikonočni konec tedna, ko sta osvojila naslov evropskega prvaka v WDC-ju. Anna in Damir plešeta za Slovenijo in domače Športno društvo Rolly. Kot je izjavil Branko Padjan direktor Plesne šole Rolly je to za vse »najlepši jajc ever«.

Opečene dlani za srečo?

»Počutila sva se sproščeno in plesala sva dobro in suvereno cel dan. Seveda pa midva vedno poskrbiva za to, da se nama vsakič na pomembni tekmi zgodi kakšen pripetljaj, in tudi tokrat ni bilo nič drugače. Anja si je med pripravljanjem kave med rundami opekla dlani z vrelo vodo, tako da si je mogla roke cel dan hladiti z ledom in mazati z gelem proti opeklinam. Sreča je bila, da je bila na tekmi prva pomoč, kjer so Anji zelo pomagali in so ji stali ob strani skozi celo tekmo. Zato se zahvaljujeva najinima družinama za podporo vedno in povsod, najinim trenerjem, Športnemu društvu Rolly, prijateljem in vsem, ki so navijali za naju v Blackpoolu in od daleč po celem svetu! Načrti so veliko tekmovanje Blackpool dance festival maja v isti dvorani. To je bila pa odlična generalka,« sta po tekmovanju izjavila športna plesalca.

Preberite še

Komentarji

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kronika

Vse v Kronika

Kultura

Vse v Kultura