Kriminalisti so obiskali tudi Europlakat v Ljubljani, kjer naj bi preverjali financiranje MBajk postaje na Prušnikovi ulici v Mariboru.
Ob današnjih hišnih preiskavah Nacionalnega preiskovalnega urada, ki potekajo tudi na Mestni občini Maribor, so kriminalisti po poročanju Večera obiskali tudi sedež podjetja Europlakat v Ljubljani.
Po njihovih informacijah naj bi preiskava med drugim zajemala tudi sistem financiranja projekta MBajk.
Pod drobnogledom postaja na Prušnikovi
Kot poroča Večer, naj bi kriminaliste zanimala dokumentacija, povezana z donatorjem ene od MBajk postaj v Prušnikovi ulici. To postajo je financiralo podjetje Fero-Term.
Direktor Europlakata Marko Kolbl je za medij pojasnil, da preiskava po njegovih informacijah ni neposredno povezana z njihovim podjetjem, temveč da so kriminalisti preverjali dokumentacijo glede donacije. Ob tem je poudaril, da je pogodba sklenjena enako kot z drugimi partnerji v projektu MBajk.
Postaja odprta decembra lani
MBajk postajo v Prušnikovi ulici so odprli decembra lani kot 40. postajo v mariborski mreži sistema za izposojo koles.
»Najlepša hvala Fero-Termu za prepoznavo in podporo razvoju mestu,« je takrat dejal župan Saša Arsenovič.
Podjetje Fero-Term ima sedež v Ljubljani, vodita pa ga Tomislav Gudeljević in Jelena Gudeljević Hruškar.
Tea Gudeljević, članica uprave podjetja, je ob otvoritvi postaje MBajk na Prušnikovi ulici povedala, da bo podjetje kmalu odprlo poslovalnico tudi v Mariboru. Ta naj bi stala za Bauhausom na Tržaški cesti.
Arsenovič naj bi bil pridržan zaradi domnevne zlorabe položaja, v ozadju pekrski pujski?
Kot smo že poročali, so preiskovalci danes obiskali tudi mariborsko občino, pred vrtcem so že zjutraj pridržali župana Sašo Arsenoviča. Ta naj bi bil po neuradnih informacijah osumljen zlorabe položaja.
Domnevno sporni posli naj bi bili povezani s prodajo enega od zemljišč v Mariboru, v preiskavi se je znašel tudi lastnik podjetja SH Global Tomaž Polak.
Pojavljajo se tudi informacije, da je preiskava povezana s primerom tako imenovanih pekrskih pujskov.
Spomnimo. Na Studencih v Mariboru je lastnica kmetijskega zemljišča Mestni občini Maribor dolga leta neuspešno predlagala spremembo namembnosti svojega zemljišča iz kmetijskega v zazidljivo. Ko njene zahteve leto za letom niso naletele na odziv, je na zemljišču zaživela prašičja farma.
Med pripravo novega občinskega prostorskega načrta je Mestna občina Maribor spremembo namembnosti tega območja nazadnje le upoštevala. Po sprejetju novega prostorskega načrta je to postalo zazidljivo - danes pa je v lasti nepremičninskega podjetja SH Global v lasti Tomaža Polaka.
V ozadju naj bi bile po informacijah Mariborinfo zahteve po denarju, povezane s spremembo občinskega prostorskega načrta, pri čemer naj bi bili k plačilu pozvani tako kupec kot prodajalec.
A to še ni vse. Po neuradnih informacijah naj bi danes kriminalisti danes pridržali tudi Tomaža Barado, znanega mariborskega športnega funkcionarja.
-
Pridržanje Arsenoviča: Sporni posli naj bi bili povezani s prodajo enega od zemljišč, so v ozadju pekrski pujski?
-
Politika | 8 komentarjev
Vrstijo se odzivi: Pirati pozivajo Arsenoviča k odstopu, Janša in Kangler o preusmerjanju pozornosti
-
Lokalno | 4 komentarjev
Hišne preiskave na občini in pridržan Arsenovič, kaj pravi mariborski podžupan?
-
Kronika | 4 komentarjev
Kdo je Tomaž Polak, ki je v središču hišnih preiskav? Lastnik nepremičninskega podjetja in ravnatelj glasbene šole