Slika je simbolična (vir: Mestna občina Maribor).
Po tem, ko se je iz prostorov Vetrinjskega dvora izselil klub Wetrinsky, pa sedaj Narodni dom Maribor išče novega najemnika. Objavljen je namreč razpis za uporabo prostorov. Prednost pa bodo pri izbiri imeli gostinci.

Narodni dom Maribor je objavil javni razpis za uporabo prostorov v Vetrinjskem dvoru. K prijavi vabijo nevladne kulturne organizacije, razpis pa zajema uporabo studia, kluba in dela atrija.

Razpis prihaja mesec dni za tem, ko se je iz prostorov izselil med Mariborčani priljubljeni klub Wetrinsky. Med razlogi je Zavod Tovarna urbane kulture, ki je najemal prostore, navajal pogoje najemodajalca, ki jim jih je zastavljal zaradi pritožb okoliških stanovalcev.

Zato Narodni dom sedaj išče novega programskega uporabnika, ki bi v letih od 2023 do 2026 želel uporabljati prostore Vetrinjskega dvora.

Prostori se oddajajo neopremljeni

Prostori v pritličju Vetrinjskega dvora obsegajo 286 kvadratnih metrov. Ti so namenjeni glasbeni, knjigarniški, razstaviščni, literarni ali drugi ustrezni kulturni dejavnosti.

Omogočajo pa tudi dopolnilno gostinsko dejavnost, saj ima eden od prostorov vse potrebne priključke za izvedbo manjšega točilnega pulta in gostinske opreme. 

Prostori se v uporabo oddajajo neopremljeni in brez inventarja, a z urejeno električno in vodovodno napeljavo. Uporabnik lahko tudi souporablja toaletne prostore v pritličju, je še zapisano v razpisu.

Prednost imajo gostinci, obratovanje najdlje do polnoči

Za uporabo javne kulturne infrastrukture lahko kandidirajo nevladne in zasebne nepridobitne kulturne organizacije s statusom pravne osebe, je navedeno v razpisu.

Pa naj gre za društva, zavode, ustanove ali zadruge. Morebitni uporabnik pa mora pri tem biti registriran za opravljanje kulturno-umetniških dejavnosti, ki svoje programe izvajajo v Mestni občini Maribor. 

»Iščemo izkušenega kulturnega producenta, ki bo zasnoval in izvajal s poslanstvom in ostalimi vsebinami Vetrinjskega dvora usklajen in kompatibilen kulturni program. Izkušnje v gostinstvu so prednost,« ob razpisu poudarjajo v Narodnem domu Maribor.

Pogodbo bodo sklenili za tri leta z možnostjo podaljšanja. Uporabnik pa bo moral zagotavljati javno dostopnost svojih programov najmanj 40 ur v tednu, a najdlje do 24. ure.

»Program se izjemoma lahko izvaja dlje, a zgolj s pisnim soglasjem upravljavca. Gostinska dejavnost mora biti vzpostavljena ob vseh prireditvah,« je zapisano v razpisu.

Kaj pa stroški?

Uporabniki bodo poravnavali sorazmerni del stroškov tekočega vzdrževanja, na primer za sprotno čiščenje uporabljanih in skupnih prostorov, ter samostojno stroške odvoza odpadkov v primeru izvajanja dopolnilne gostinske dejavnosti. 

Drugi obratovalni stroški prostorov, kot so energija, voda, komunalni prispevki in dajatve, zavarovalni stroški, stroški varovanja, stroški receptorske službe in upravljanja, ter preostali stroški tekočega vzdrževanja, pa so so stroški javne službe upravljavca, ki jo financira Mestna občina Maribor.

Morebitni zainteresirani posamezniki lahko svojo prijavo oddajo do 15. januarja. Dodatne informacije v zvezi z razpisom pa lahko dobijo na telefonski števili 02 228 12 50 ali po elektronski pošti [email protected].

Starejše novice