Želite biti vedno na tekočem? Izberi Mariborinfo kot prednostni vir na Googlu.

Mariborčan predlaga prepoved odvoza odpadkov v času prometnih konic. Kaj pravijo na Nigradu?

| v Lokalno

Mariborčan v aplikaciji opozoril na težavo, ki jo številni vozniki v mestu opažajo predvsem v jutranjih urah.

V aplikaciji Naš Maribor se je pojavila pobuda občana, ki opozarja na dodatne prometne zastoje zaradi odvoza odpadkov v času prometnih konic.

Predlagal je, da bi Nigradu z odlokom prepovedali odvoz smeti med 6. in 9. uro zjutraj ter med 14. in 17. uro popoldan.

Kot je zapisal v pobudi, smetarska vozila v tem času dodatno povzročajo prometne zamaške, predvsem v središču mesta in na enosmernih ulicah.

Popolna prepoved ni izvedljiva

V odgovoru so pristojni pojasnili, da popolno izogibanje mestnemu središču med prometnimi konicami ni vedno mogoče.

»Popolno izogibanje območju mestnega središča v času prometne konice med 7.00 in 9.00 ni vedno popolnoma izvedljivo, saj navedeno območje predstavlja celoten rajon izvajanja storitve,« so zapisali.

Dodali so, da v območje odvoza sodi tudi območje umirjenega prometa oziroma območje za pešce, ki ga je treba zapustiti najpozneje do 10. ure.

Voznikom dali dodatna navodila

Kljub temu so pojasnili, da so voznike komunalnih vozil dodatno seznanili z navodilom, da se med 7. in 9. uro odvoz odpadkov ne izvaja na območju med Partizansko cesto na vzhodu in jugu, Strossmayerjevo ulico na zahodu ter Aškerčevo ulico na severu.

Voznikom je bilo odrejeno tudi, da organizacijo in vrstni red dnevnega odvoza prilagodijo tako, da se odvoz na omenjenem območju praviloma izvaja izven časa prometnih konic.

Preberite še

Komentarji

Vaše ime*

Po naši ulici se v celem dnevu 10 avtomobilov vozi in ne vem zakaj sedaj ne bi smeli v tem času odvažat smeti....

besa

Smešno,res smešna ta izjava Nigrada.V vseh velikih mestih Evrope z več miljoni prebivalcev je odvoz smeti in zalaganje trgovin v središčih mest urejeno.Smeti pobirajo in svežo robo dobavljajo od 4te ali v Munchenu od 5te ure dalje,tako,da v jutranji konici teh motilcev prometa ni.Nigrad ne želi plačati delavcev,da bi v tem času delali,raje si delijo masten dobiček.

Metla

Besa, joj, ne, potem bi pa zmotili počitek in mir, ki je pri nas, od 22h- do 6h. Saj veš, da kliče narod policijo, zaradi igranja klavirja, pa dijakov, ki so med odmori preveč hrupni, itd. Sicer pa ne vem, od kdaj Nigrad pobira smeti, a ni to delo Snage?

Hmm

Ja jaz bi pa predlagal ukinitev peš con v centru, ukinitev uporabe prometnih znakov 30kmh, prepoved uporabe radarjev brez prisotnosti policistke, uvedbo brezplačnih dovolilnic za parkiranje občanov z državljanstvom, no pa sladoled štant bi tudi mel v našem koncu, da se ne rabim čez pol mesta vozit.

Willi

Kaj pa ima Nigrad z odvozom smeti?

44

zakaj pa ne

Čuj ti

Predlagam ,da bi v Snagi imeli fitnes od 7-9h in 14-17h . Smeti naj bi vozili občani sami na deponijo !

Komentarji

Vaše ime*

Po naši ulici se v celem dnevu 10 avtomobilov vozi in ne vem zakaj sedaj ne bi smeli v tem času odvažat smeti....

besa

Smešno,res smešna ta izjava Nigrada.V vseh velikih mestih Evrope z več miljoni prebivalcev je odvoz smeti in zalaganje trgovin v središčih mest urejeno.Smeti pobirajo in svežo robo dobavljajo od 4te ali v Munchenu od 5te ure dalje,tako,da v jutranji konici teh motilcev prometa ni.Nigrad ne želi plačati delavcev,da bi v tem času delali,raje si delijo masten dobiček.

Metla

Besa, joj, ne, potem bi pa zmotili počitek in mir, ki je pri nas, od 22h- do 6h. Saj veš, da kliče narod policijo, zaradi igranja klavirja, pa dijakov, ki so med odmori preveč hrupni, itd. Sicer pa ne vem, od kdaj Nigrad pobira smeti, a ni to delo Snage?

Hmm

Ja jaz bi pa predlagal ukinitev peš con v centru, ukinitev uporabe prometnih znakov 30kmh, prepoved uporabe radarjev brez prisotnosti policistke, uvedbo brezplačnih dovolilnic za parkiranje občanov z državljanstvom, no pa sladoled štant bi tudi mel v našem koncu, da se ne rabim čez pol mesta vozit.

Willi

Kaj pa ima Nigrad z odvozom smeti?

44

zakaj pa ne

Čuj ti

Predlagam ,da bi v Snagi imeli fitnes od 7-9h in 14-17h . Smeti naj bi vozili občani sami na deponijo !

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kronika

Vse v Kronika

Kultura

Vse v Kultura