Želite biti vedno na tekočem? Izberi Mariborinfo kot prednostni vir na Googlu.

Srčna zgodba iz Maribora: Policist ji je napisal kazen, to, kar je storil starejši moški, vas bo ganilo

| v Lokalno

Mariborčanka po nadzoru kolesarjev v solzah, neznanec ji je pomagal plačati kazen.

Mariborčanka je na Facebooku v skupini Moj Maribor delila izkušnjo z nadzora kolesarjev v Mariboru. Kot je zapisala anonimna udeleženka, se je s kolesom peljala čez most pred Univerzitetni klinični center Maribor, kjer je bila nekoč kolesarska steza.

Po njenih besedah je iz nasprotne smeri prišel policist na motorju in jo vprašal, zakaj se vozi po stari stezi, saj je tam zdaj pot za pešce. Pojasnila mu je, da se tam vozi, ker ne želi na cesto, še posebej zato, ker je imela s seboj punčko v sedežu.

»Rekla sem mu, da se vozim tam, ker ne smem na cesto, še posebej zato, ker imam s seboj tudi punčko v sedežu, in enostavno ni varno, da grem z njo na cesto,« je zapisala.

Dodala je, da se vsak dan vozi do Univerzitetnega kliničnega centra Maribor in da po njenem mnenju razmere na cesti niso varne, saj vozniki telefonirajo in vozijo hitro.

Vir: zajem zaslona

»To ni njegov problem« 

Kot je zapisala, ji je policist odgovoril, da mu ni treba gledati, kaj delajo vozniki, ampak naj gleda, kje se vozi. Ko mu je povedala, da jo je strah, da bi jo kdo zbil, naj bi ji odgovoril, da to ni njegov problem in da bodo, če jo kdo zbije, krivi vozniki.

»Predstavljajte si, da vozite otroka v sedežu in vam policist to tako reče,« je zapisala.

Zaradi pristopa policista je, kot pravi, začela jokati.

Med pogovorom je mimo pripeljal starejši kolesar, star okoli 60 let, in vprašal, kaj je narobe. Ko mu je povedala, da si z otrokom ne upa na cesto, naj bi ji dejal, da ima prav. Policist ji je kljub temu napisal kazen.

Neznanec ji je dal 20 evrov

Mariborčanka je zapisala, da je ni toliko prizadela kazen, ampak predvsem policistov pristop in njegove besede. Starejši gospod jo je nato počakal pri Lastovki na klopi in ji dal 20 evrov, da bi plačala kazen.

»Rekel je, da me razume in da tudi on tako misli,« je zapisala.

Ker je bila zmedena, ga ni vprašala za ime. Spomni se le, da je imel belo čelado.

»Pokazal mi je, da še vedno obstajajo dobri ljudje okoli nas, ki nas razumejo. Bog ti daj vse dobro, predvsem pa zdravje,« je še zapisala v zahvali neznanemu kolesarju.

Za odziv in dodatna pojasnila glede dogodka smo se obrnili tudi na Policijsko upravo Maribor.

Preberite še

Komentarji

Tito drek

Si morete misliti... Arsenovica pa pri vsem kriminalu ni ovadil nobeden policist iz mariborske policije, na tatinske tace mu je stopilo sele sdt in npu..po prijavi oskodovanca seveda.. . Mislite, menite, da bi lahko bilo kaj povezano s tem, da je arsenovic gostil mariborske policiste na banketu v njegovi gostilni..je mozno, da bi koga podkupil..?? Je to sploh mozno??? . Cudno, zanimivo, naklljucje!!???

Matejaaa

A ti veš, da si s tem Arsenovičem res tečen. Umiri se človek, spij kako kavico ali pa
šnopček, objemi svojo ženo, pa bo boljše.

Tito drek

Ne potrebujem svetovanja, kaj naj pocnem!! Pocnem tocno to, cemur je namenjena rubrika-komentarji!! Lahko tudi enostavno preskocis komentar...

kapucinar

TAKOJ ODVZET OTROKA POLICAJU PA ČESTITKE

Kaj pa

Ko bo ta kolesarka povozila otroka na pločniku kdo bo šel namesto nje v čuzo ? Zaradi takšnih ki podpirajo kolesarje ,ki kršijo pravila imamo takšno kaotično stanje v prometu . Vsak naj se drži prometnih predpisov in nam bo vsem lepo. Podpiram delo policaja.

Nemehebat

Spet igra na karto soncka, kako sem sit teh ki vedno izpostavljajo svojega soncka mi ga pa naj na vsak nacin obcodujemo moznosti so 50/50 da bo kaj iz tega soncka sploh nastalo torej si zasluzi tudi samo toliko poxornosti in obcudovanja.

Metla

Ja so že začeli, kot smo opozarjali, da na koncu tudi kolesarji in vozniki skirojev ne boste izvzeti, pri kaznovanju in globah. Žal tako je, država rabi denar, policiste pa so spremenili v inkasante.

orbo

Meni se zdi,da je škoda metati denar za urejanje kolesarskih stez,ker se veliko kolesarjev vozi po pločnikih,čeprav je zraven urejena kolesarska steza.Ko še nismo poznali kolesarskih stez smo se vozili po cesti neglede na promet in nikomur ni padlo v glavo,da bi se peljal po pločniku,ker se je tam takoj pojavil miličnik.V primeru kakšnega prekrška smo mladoletni kolesarji morali "odšraufati"ventilček in nadaljevati peš,polnoletni prekrškarji pa so morali na licu mesta plačati denarno kazen.Bil pa je red!!!

Veš kaj

Kolesarko bi morali kaznovati z odvzemom kolesa ,da ne bo ponovila kršitve s katero spravlja v nevarnost vse udeležence v prometu ! Kaj če bi zadela kakšnega otroka-pešca in bi vsi padli ter se poškodovali ? Kdo bi bil kriv ? Arsenovič ? Policija je odlično opravila svoje delo !

arogantnež

"Čez most pred UKC-jem".. Stari/Glavni Most? Gospe bi bilo potrebno razložiti, da ima vedno možnost sestopa s kolesa, s čimer postane peška s tovorom. Če se ji gre za varnost otroka, bi to tudi storila.

Žalim slučaj, pravila so pravila. Policist je ravnal popolnoma prav. Ravno na tem mostu nekateri kolesarji izvajajo ogromno bedarij, predvsem z vožnjo v napačno smer na obeh križiščih na levem in desnem bregu. Gre pa za ozko prometno grlo. Sem že večkrat videl trke med kolesarji prav tukaj, drugod redko.

Trenutna prometna rešitev čez most sicer ni idealna, v smeri Glavni trg - Trg revolucije je celo ena nevarna poškodba vozišča, udarna luknja, ampak to ne pomeni, da se lahko požvižgaš na pravila.

Komentarji

Tito drek

Si morete misliti... Arsenovica pa pri vsem kriminalu ni ovadil nobeden policist iz mariborske policije, na tatinske tace mu je stopilo sele sdt in npu..po prijavi oskodovanca seveda.. . Mislite, menite, da bi lahko bilo kaj povezano s tem, da je arsenovic gostil mariborske policiste na banketu v njegovi gostilni..je mozno, da bi koga podkupil..?? Je to sploh mozno??? . Cudno, zanimivo, naklljucje!!???

Matejaaa

A ti veš, da si s tem Arsenovičem res tečen. Umiri se človek, spij kako kavico ali pa
šnopček, objemi svojo ženo, pa bo boljše.

Tito drek

Ne potrebujem svetovanja, kaj naj pocnem!! Pocnem tocno to, cemur je namenjena rubrika-komentarji!! Lahko tudi enostavno preskocis komentar...

kapucinar

TAKOJ ODVZET OTROKA POLICAJU PA ČESTITKE

Kaj pa

Ko bo ta kolesarka povozila otroka na pločniku kdo bo šel namesto nje v čuzo ? Zaradi takšnih ki podpirajo kolesarje ,ki kršijo pravila imamo takšno kaotično stanje v prometu . Vsak naj se drži prometnih predpisov in nam bo vsem lepo. Podpiram delo policaja.

Nemehebat

Spet igra na karto soncka, kako sem sit teh ki vedno izpostavljajo svojega soncka mi ga pa naj na vsak nacin obcodujemo moznosti so 50/50 da bo kaj iz tega soncka sploh nastalo torej si zasluzi tudi samo toliko poxornosti in obcudovanja.

Metla

Ja so že začeli, kot smo opozarjali, da na koncu tudi kolesarji in vozniki skirojev ne boste izvzeti, pri kaznovanju in globah. Žal tako je, država rabi denar, policiste pa so spremenili v inkasante.

orbo

Meni se zdi,da je škoda metati denar za urejanje kolesarskih stez,ker se veliko kolesarjev vozi po pločnikih,čeprav je zraven urejena kolesarska steza.Ko še nismo poznali kolesarskih stez smo se vozili po cesti neglede na promet in nikomur ni padlo v glavo,da bi se peljal po pločniku,ker se je tam takoj pojavil miličnik.V primeru kakšnega prekrška smo mladoletni kolesarji morali "odšraufati"ventilček in nadaljevati peš,polnoletni prekrškarji pa so morali na licu mesta plačati denarno kazen.Bil pa je red!!!

Veš kaj

Kolesarko bi morali kaznovati z odvzemom kolesa ,da ne bo ponovila kršitve s katero spravlja v nevarnost vse udeležence v prometu ! Kaj če bi zadela kakšnega otroka-pešca in bi vsi padli ter se poškodovali ? Kdo bi bil kriv ? Arsenovič ? Policija je odlično opravila svoje delo !

arogantnež

"Čez most pred UKC-jem".. Stari/Glavni Most? Gospe bi bilo potrebno razložiti, da ima vedno možnost sestopa s kolesa, s čimer postane peška s tovorom. Če se ji gre za varnost otroka, bi to tudi storila.

Žalim slučaj, pravila so pravila. Policist je ravnal popolnoma prav. Ravno na tem mostu nekateri kolesarji izvajajo ogromno bedarij, predvsem z vožnjo v napačno smer na obeh križiščih na levem in desnem bregu. Gre pa za ozko prometno grlo. Sem že večkrat videl trke med kolesarji prav tukaj, drugod redko.

Trenutna prometna rešitev čez most sicer ni idealna, v smeri Glavni trg - Trg revolucije je celo ena nevarna poškodba vozišča, udarna luknja, ampak to ne pomeni, da se lahko požvižgaš na pravila.

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kronika

Vse v Kronika

Kultura

Vse v Kultura