Kot menijo, državni zbor trenutno nima zadostne pravne podlage, da bi začel ta postopek in ne bi istočasno obstajala velika verjetnost, da bi ustavno sodišče odločitev razveljavilo, poroča STA.
V izjavi novinarjem je profesor Janez Čebulj pojasnil, da se bo moral državni zbor sam odločiti, kako ravnati v primeru mandata Horvatha, poslanca madžarske narodne skupnosti. Kot še piše STA, so pravni strokovnjaki danes vendarle podali mnenja o tem, ali obstaja zakonska podlaga za postopek oziroma prenehanje mandata ali ne.
Po navedbah Čebulja so si bili strokovnjaki praktično enotni. Njihovo mnenje je, da državni zbor v tem trenutku nima zadostne podlage v katerem koli zakonu, da bi začel postopek o mandatu Horvatha oziroma ugotovil, da mu je mandat prenehal.
Horvath je sicer predsednik Pomurske madžarske samoupravne narodne skupnosti in Komisija za preprečevanje korupcije je ugotovila nezdružljivost njegovih funkcij.
A pravniki ugotavljajo, da samoupravne narodne skupnosti glede na ustavni položaj ni mogoče enačiti z gospodarsko družbo, javnim zavodom ali javnopravno osebo oziroma ni mogoče enačiti predsednikovanja narodni skupnosti z upravljavsko funkcijo v kakšni drugi instituciji, še poroča STA.
Sto pravnikov tisoč različnih mnenj. Ustvarili smo kasto nedotakljivih ,ki v IMENU LJUDSTVA izvajajo teror nad ljudstvom .