Maribor je bil proti Spartaku že v izgubljenem položaju, toda domačim je točko zagotovil danes izjemno razpoloženi Damjan Bohar, ki bi skorajda zadel še za popoln preobrat.

NK Maribor - Spartak Moskva 1 : 1 (0 : 0)

Bohar 85.; Samedov 60.

NK Maribor: Handanović, Šuler, Vrhovec, Ahmedi, Kabha, Tavares, Bajde, Milec, Rajčević, Viler, Bohar.

FC Spartak Moskva: Rebrov, Glushakov, Promes, Fernando, Luiz Adriano, Dzhikiya, Bocchetti, Kombarov, Kutepov, Eschenko, Pašalić.

1. Začetek srečanja v Mariboru. Takoj v prvi minuti lepa priložnost Maribora, iz kakšnih 22 metrov je meril Milec, dobra obramba Rebrova.

4'. Maribor je v uvodnih minutah boljši nasprotnik. Lep prodor Vilerja, toda zmanjkal je zaključek.

5'. Lepa priložnost na drugi strani. Promes je lepo spustil žogo za Pašalića, ta je meril kakšen meter preko vrat.

6'. Nova akcija pred vrati Maribora, podaja Eschenka iz desne strani, Luiz Adriano preko vrat.

10'. Priložnost za Maribor. Na levi je preigraval Bajde, žogo pa so gostje uspeli odbiti še pred Tavaresom.

11'. Maribor ne popušča. Strel Ahmedija iz več kot 25-ih metrov, Rebrov odbija v kot.

16'. Prekinitev tekme v Mariboru. Ruski navijači so prižgali bakle, na igrišče pa je priletelo nekaj pirotehnike.

24'. Priložnost za Spartak, po podaji iz leve je bil pred vrati najvišji Eschenko, Viler je žogo uspel odbiti v kot.

27'. Eschenko za zdaj ni pri strelu na srečo Maribora. Ponovno je bil na desni strani v lepi priložnosti, tudi tokrat je žogo poslal čez vrata.

29'. Prva menjava, najverjetneje zaradi poškodbe. Pri Spartaku iz igre Glushakov, v igro Samedov.

30'. Lepa priložnost za goste. Promes je udaril iz 25 metrov, žoga za kakšen meter mimo vrat.

36'. Prvi rumeni karton, prejel ga je Dzhikiya (Spartak)

37'. Lepa akcija vijoličastih. Iz desne je podal Milec, Bohar pa je žogo z volejem poslal preko vrat.

40'. Sedaj strel Fernanda, ki je žogo poslal preko vrat.

42'. Viler poizkušal iz leve strani presenetiti Rebrova, žogo je poslal mimo vrat.

45'. Tri minute sodniškega podaljška.

45+3'. Konec prvega polčasa.

46'. Začetek drugega polčasa.

50'.  Izjemna priložnost za goste. Šuler je slabo podal, do žoge je prišel Luiz Adriano, ki je podal do Samedova, ta pa je nekoliko predolgo odlašal, nato pa žogo poslal za las preko vrat.

55'. Nekateri gledalci so bili že na nogah. Bohar je meril iz kakšnih 18 metrov, žoga pa je zadela mrežo, a le iz zunanje strani.

58'. Nov strel Maribora, prvič je svoj strel preizkusil Kabha, žoga je za kakšna dva metra zletela preko vrat.

60'. Zadetek v Ljudskem vrtu, kjer se veselijo gostje. Fernando je streljal iz dvajsetih metrov, Handanović je žogo odbil, Samedov pa je iz desne strani uspel zadeti.

63'. Vratnica! Maribor bi le tri minute po prejetem zadetku lahko odgovoril, toda strel Boharja je končal v vratnici, v nadaljevanju akcije pa so gostje poizkus Ahmedija uspeli odbiti v kot. Ahmedi je nato iz kota želel presenetiti Rebrova, ki pa je žogo odbil nazaj v igrišče.

68'. Nov poizkus Maribora, strel Vilerja iz leve mimo vrat.

69'. Dvojna menjava pri vijoličastih. Iz igre Ahmedi in Bajde, v igro pa Kramarič in Mešanović.

72'. Izjemna priložnost Spartaka, da poviša svoje vodstvo. Obrambo sta izigrala Luiz Adriano in Promes, slednji pa je nato zgrešil čisti strel iz desetih metrov.

75'. Promes je tokrat meril iz prostega strela, žoga preveč po sredini, brez težav za Handanovića.

78'. Nova priložnost za Promesa, ki je v zadnjih minutah zelo aktiven. Tudi tokrat je Handanović uspel ubraniti, strel pa je pred tem ublažil Šuler.

80'. Zadnja menjava pri Mariboru. Iz igre Vrhovec, v igro Pihler. Medtem dober prodor Mešanovića, brez zaključka.

83'. Sedaj priložnost na drugi strani. Bohar je podal iz kota, Šuler je ostal nepokrit, toda njegov strel je bil preblag, da bi premagal Rebrova.

85'. GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Maribor je izenačil. Lepa akcija domačih, Kramarić je žogo poslal na levo, kjer je Bohar izjemno iz igre vrgel gostujočega branilca, nato pa neubranljivo zadel v levi zgornji kot Spartakovih vrat.

88'. Uffff, ponovno je završalo na tribunah Ljudskega vrta. Ponovno je bil v akciji Bohar, ki pa je žogo tokrat za las poslal mimo leve vratnice.

89'. Menjava pri Spartaku. Iz igre Kutepov, v igro Melgarejo.

90'. Tri minute sodnikovega podaljška.

90+3'. Konec srečanja v Mariboru! Vijoličasti so s pogumno igro uspeli nadoknaditi zadetek zaostanka in se veselijo prve točke v letošnji izvedbi Lige prvakov.