Danes ob 17.15 je bil na vrsti derbi 18. kroga v PLTS. V Ljudskem vrtu je gostovala Mura, ki je dobila prvo letošnje srečanje. Tokrat so bili uspešnejši vijoličasti.

V Ljudskem vrtu je bila na vrsti zadnja tekma 18. kroga v PLTS. Vijoličasti so z zmago nad Muro že potrdili naslov jesenskih prvakov, prvi zasledovalki Olimpiji pa bežijo za pet točk. Maribor in Mura sta se letos enkrat že pomerila, srečanje v Fazaneriji se je končalo z zmago Mure z 2 : 0.

V primerjavi z gostovanjem v Kopru so bile tri spremembe v začetni enajsterici Maribora: Martinović se je vrnil po kazni, od 1. minute sta igrala tudi Mlakar in Mihelič, na klopi Repas, Požeg Vancaš ter Cretu.

Milec in Mitrović sta na seznamu dalj časa manjkajočih, izven kadra so bili Tavares, Viler, Koblar in Obreht, zaradi poškodb pa tudi Pirić ter Felipe Santos.

Prvi polčas je v Ljudskem vrtu minil brez zadetkov. Po razburljivem drugem polčasu, v katerem so padli trije zadetki v roku osmih minut, so prekmursko-štajerski derbi dobili vijoličasti.

Kočni rezultat: Maribor - Mura 2:1* (0:0)

Potek tekme:

Prvi polčas je minil brez zadetkov.

54' Gooool! Mlakar je po strelu z glavo povedel vijoličaste v vodstvo z 1:0.

60' Enajstmetrovka za Maribor! In zadetek! Rok Kronaveter je s strelom z bele točke povišal vodstvo vijoličastih.

62' Filipović je hitro poskrbel za zmanjšanje zaostanka Mure na 2:1.