Minuli konec tedna je na Evropskem prvenstvu v balvanskem plezanju v Zakopanah na Poljskem slavila članica Akademskega športnega društva Kozjak Maribor Urška Repušič. Tudi drugo mesto je osvojila Slovenka, Vita Lukan.

19-letna plezalka Urška Repušič je za svojo prvo zmago na največjih članskih tekmovanjih preplezala tri balvanske smeri do vrha od štirih. Premagala je preostalih 34 tekmovalk s startnega seznama.

Maturantka II. gimnazije Maribor, ki bo izobraževanje letos nadaljevala na Ekonomsko-poslovni fakulteti Maribor, je na svetovnem članskem prvenstvu v Tokiu avgusta letos dosegla 15. mesto. Lani je na mladinskem svetovnem prvenstvu v Moskvi postala svetovna mladinska podprvakinja. Leta 2018 je bila tudi zmagovalka mladinskega evropskega pokala.

Evropska podprvakinja v balvanskem plezanju je postala Vita Lukan iz Planinskega društva Radovljica. Tretje mesto je osvojila Rusinja Irina Kuzmenko.

»Slovenija ima novi zmagovalki. Urška Repušič in Vita Lukan sta 7. septembra dosegli dvojno slovensko zmago na evropskem prvenstvu v balvanskem plezanju v Zakopanah. Repušičeva je s šestega mesta po polfinalu skočila na sam vrh za premierni naslov balvanske prvakinje stare celine, Vita Lukan pa je s četrtega mesta po polfinalu osvojila končno srebro,« so povedali v Planinski zvezi Slovenije.

Po podatkih Planinske zveze Slovenije je imela Slovenija z evropskih prvenstev v balvanskem plezanju doslej že pet kolajn. Osvojili so jih: Natalija Gros, Mina Markovič, Janja Garnbret in Anže Peharc.