Želite biti vedno na tekočem? Izberi Mariborinfo kot prednostni vir na Googlu.

Reševalec po hudi nesreči na avtocesti: »Bal sem se, da kdo stopi pred rešilca«

| v Kronika

Po trčenju treh vozil na avtocesti, v katerem se je poškodovalo osem ljudi, so pri zavodu Reševalni pas opozorili na nevarno vedenje voznikov ob zastoju.

Na primorski avtocesti se je 3. maja med Razdrtim in Studencem zgodila huda prometna nesreča, zaradi katere je bila cesta v obe smeri nekaj časa popolnoma zaprta.

Kot so sporočili s Policijske uprave Koper, so bila v nesreči udeležena tri vozila s slovenskimi registrskimi tablicami. Po prvih informacijah se je poškodovalo osem oseb, od tega tri huje.

»Ena izmed huje poškodovanih oseb je bila s helikopterjem prepeljana v Univerzitetni klinični center Ljubljana,« so pojasnili policisti. 

Kot je poročala Uprava Republike Slovenije za zaščito in reševanje, je bil v enem izmed udeleženih vozil tudi pes. Zanj so po nesreči poskrbeli v zavetišču za male živali.

»Koliko ljudi na cesti!«

Po nesreči so se na družbenem omrežju X odzvali tudi pri zavodu Reševalni pas, kjer so objavili posnetek dogajanja na avtocesti in opozorili na neodgovorno vedenje nekaterih voznikov med zastojem.

Posebej so izpostavili izjavo enega od reševalcev: »Bal sem se, da kdo stopi pred rešilca.«

Ob posnetku so zapisali: »Koliko ljudi na cesti! Težko je zdržati v vozilu, a sprehajanje, žoganje in druge nesmiselnosti na cestišču nimajo kaj iskati!«

Preberite še

Komentarji

vzrok pa je kje??

v kolikor bi naša država/dars bolje (po)skrbela za ceste in avtoceste, da ljudje ne bi rabili po 8ur čakat v koloni na avtocesti, se ljudje najbrz ne bi hodili pretegovat iz avta!!!

da pa človek ure in ure sedi ter čaka v avtu, in da sploh ne ve, kdaj se bo kaj premaknilo - a to pa vam je normalno? pa verjetno bi moral vsak šofer v avtu imeti plastičen kanister, kamor bo lahko scal, ko ga bo pritisnilo med čakanjem...??

razumem reševalce in njihovo zaskrbljenost, ampak za te težave NISO KRIVI LJUDJE, TEMVEČ NESPOSOBNI IN POKVARJENI POLITIKI & GOSPODARSTVENIKI !!!

Komentarji

vzrok pa je kje??

v kolikor bi naša država/dars bolje (po)skrbela za ceste in avtoceste, da ljudje ne bi rabili po 8ur čakat v koloni na avtocesti, se ljudje najbrz ne bi hodili pretegovat iz avta!!!

da pa človek ure in ure sedi ter čaka v avtu, in da sploh ne ve, kdaj se bo kaj premaknilo - a to pa vam je normalno? pa verjetno bi moral vsak šofer v avtu imeti plastičen kanister, kamor bo lahko scal, ko ga bo pritisnilo med čakanjem...??

razumem reševalce in njihovo zaskrbljenost, ampak za te težave NISO KRIVI LJUDJE, TEMVEČ NESPOSOBNI IN POKVARJENI POLITIKI & GOSPODARSTVENIKI !!!

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kronika

Vse v Kronika

Kultura

Vse v Kultura