Gourmet Lent – nova slaščičarna in kavarna v Mariboru obljublja izjemno kulinarično doživetje

| v Lokalno

V Mariboru se jutri odpira nova kavarna.

Maribor bo kmalu bogatejši za novo kulinarično destinacijo – Kavarno in slaščičarno Gourmet Lent, ki bo navdušila ljubitelje vrhunskih sladic, odlične kave in sproščenega vzdušja. 

Kavarna, opremljena v elegantnem slogu francoskih kavarn, bo v petek, 18. oktobra, odprla svoja vrata v trgovski etaži pod osrednjo mariborsko tržnico.

Tržnica je prostor, kjer se vsak dan odvija živahno dogajanje in vlada pristno mestno vzdušje. Tako predstavlja srce Maribora, kjer se srečujejo domačini in obiskovalci, kamor zahajajo turisti in številni popotniki, si izmenjujejo zgodbe in uživajo v utripu mesta.

V Gourmet Lent bodo najemniki lokala postregli z vrhunsko kavo, veganskimi tortami in sladicami priznane mariborske blagovne znamke Cukrdoza ter mojstrovinami masterchefinje Tince Vomer iz Koroške.

Ponudba v lokalu bo zajemala tudi sveže smutije, tople sendviče in toaste. 

Otviritev ta petek

Otvoritev bo potekala 18. 10. 2024 ob 10. uri.

»Poseben poudarek namenjamo kavi. Postregli bomo z vrhunsko kavo blagovne znamke Caffe Carraro, priznane italijanske pražarne iz okolice Vicenze, ki ima kar 90-letno tradicijo praženja. Kava Carraro je znana po svoji izjemni kakovosti in bogatem okusu, ki bo zagotovo zadovoljil vse ljubitelje te priljubljene pijače. 

Poleg tega bomo v ponudbi imeli tudi ekološko kavo za tiste, ki iščejo trajnostne in okolju prijazne možnosti,« so sporočili najemniki.

 Ekološki sok in vino

Prav tako bodo gostje lokala lahko uživali v ekoloških napitkih, kot sta ekološki jabolčni sok iz lokalnih kmetij ter ekološko vino lokalnega porekla.

»Pri nas ne gre le za hrano – želimo ustvariti prostor za sprostitev in povezovanje. Kultura branja in druženja bo dobila posebno mesto v našem ˈknjigobežniškemˈ kotičku, kjer si bodo gostje lahko izmenjevali knjige ali prebirali ob skodelici vrhunske kave. 

Enkrat mesečno bomo gostili debato o prebrani knjigi, s čimer želimo spodbuditi skupnost, da se srečuje in izmenjuje mnenja o literaturi,« so napovedali najemniki.

Preberite še

Komentarji

Kurbinsin

Bodo cene tudi prijazne?

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kronika

Vse v Kronika

Kultura

Vse v Kultura