Želite biti vedno na tekočem? Izberi Mariborinfo kot prednostni vir na Googlu.

V UKC Maribor množične odpovedi radiologov: »Njihovim pretiranim zahtevam nismo mogli ugoditi«

| v Lokalno

Odpoved je podalo sedem interventnih radiologov, med njimi tudi predstojnik oddelka. V UKC Maribor zagotavljajo, da bo obravnava pacientov kljub temu potekala nemoteno.

V Univerzitetnem kliničnem centru Maribor je odpoved delovnega razmerja podalo sedem interventnih radiologov, med njimi tudi predstojnik oddelka Jernej Lučev. V mariborskem kliničnem centru ob tem zagotavljajo, da bo obravnava pacientov še naprej zagotovljena.

Informacije o odpovedih so zaokrožile po družbenem omrežju, danes pa jih je za Mariborinfo potrdil tudi Univerzitetni klinični center Maribor.

Na vprašanje, ali držijo informacije o odpovedih interventnih radiologov, so iz mariborskega kliničnega centra odgovorili: »Z vsemi specialisti v Univerzitetnem kliničnem centru Maribor se po spremenjeni zdravstveni zakonodaji pogovarjamo o tem, kaj nova zakonodaja prinaša in kakšen vpliv ima morebiti na posamezne specialne veje medicine. Pogledi so lahko različni, a ustanova kljub temu išče sporazumne rešitve.«

Pretirane zahteve

Ob tem so dodali:

»Ob nedavnih odpovedih interventnih radiologov pa Univerzitetni klinični center Maribor žal ni mogel zadostiti njihovim pretiranim zahtevam.

Interventni radiologi so že sedaj na vrhu plačilne lestvice v Univerzitetnem kliničnem centru Maribor. Poskušali smo najti skupni jezik, a trdijo, da zanje stvari tečejo prepočasi.«

Razlog tudi plačilo pripravljenosti?

Kot poroča Info360, naj bi bil eden ključnih razlogov za odpovedi spor glede plačevanja pripravljenosti. Generalni direktor Univerzitetnega kliničnega centra Maribor Vojko Flis je za omenjeni medij dejal, da so interventni radiologi med drugim zahtevali, da se jim tudi ure pripravljenosti, ko dejansko ne opravljajo dela, obračunajo kot efektivne ure.

Stanje pripravljenosti se sicer obračuna v višini 20 odstotkov redne ure, dodatno pa se obračunajo efektivne ure, če zdravnik v času pripravljenosti opravlja posege.

Po poročanju Info360 naj bi radiologi zahtevali tudi višje plačne razrede.

»Nekaterim od njih do najvišjega plačnega razreda manjka en razred, nekaterim pa bistveno več, a so zdaj takoj in vsi naenkrat želeli doseči plačni strop,« je za Info360 povedal Flis.

Dodal je še: »To pa zato, ker se imajo za nekaj več v primerjavi z drugimi zdravniki, ker da so izjema, ki znajo več kot drugi. Menijo, da so najbolj pomembni zdravniki v bolnici.«

Kaj bo z obravnavo pacientov?

Na vprašanje Mariborinfo, kako bodo odpovedi vplivale na delo oddelka in obravnavo pacientov, so iz Univerzitetnega kliničnega centra Maribor odgovorili:

»Obravnava pacientov v Univerzitetnem kliničnem centru Maribor bo še naprej zagotovljena.«

Po poročanju Info360 imajo radiologi tri mesece odpovednega roka, številni pa že koristijo ure izobraževanj. Flis je za omenjeni medij še dejal, da imajo v Univerzitetnem kliničnem centru Maribor še 32 radiologov, tudi mlajših, in da upajo, da bodo lahko delo prerazporedili.

Ob tem pa priznava, da trenutno še ne more oceniti, koliko posegov bi lahko v prihodnje odpadlo in kakšne posledice bi to lahko imelo za paciente.

Preberite še

Komentarji

SPIZDITE IZ DRŽAVE !!!

Požrešnost ne pozna meja? Medtem ko je povprečna plača v Sloveniji BISTVENO NIŽJA, ti prepotentneži niso zadovoljni s svojimi BISTVENO VIŠJIMI plačami?

Že 2 leti nazaj je bila npr. debata:
https://necenzurirano.si/clanek/novice/zdravniske-place-radiologi-sp-po…

KAJ BI ŠE RADI??? A zdaj bi že vsak od vas rad zaslužil za Porsche-ja in vilo na morju??
NISTE BOGOVI !!! Dokler bo VEČINA Slovenije primorana životariti s plačo manjšo od 1600 neto (slovensko povprečje), NI RAZLOGA da bi vam dali več kot že imate! POŽREŠNEŽI !!!

Lahko pa zapustite to državo, kjer ste se ZASTONJ šolali ... Vrnite kar je država porabila za vaše šolanje potem pa pojdite čez mejo.

Fakin egoti nagravžni !!!

Tanja 63

res ti dohterji nimajo meje, pa kaj si mislijo da so.
naj vrnejo šolanje in grejo v tujino.

franca

Naj povejo ali ne kam pa grejo,saj v avstriji in drugih zapadnih držav delajo za manjši denar od naših ,državljani bivše juge

....intuzijast

gospodje radiologi vedo, da si sedaj morajo nagrebst denar za penzijo, ker čez 5 let bo ta specializacija ničelna....AI bo delal brez problemov zastonj , hitreje in predvsem brez napak.

Metla

Da bi za boljše pogoje dela stavkali in se zbunili, to pa ne. Samo plače, plače, plače. Problemi pa ostajajo..Jim je Hipokratova prisega, postala španska vas. In potem vprašajo mladega študenta, zakaj se je odločil za študij medicine, on pa, zaradi plače. Potem veš, da mu bo pacient, samo številka in €. Ne vem, zakaj potem takšni rinejo na študij medicine, ki je pri nas brezplačen, potem naj gredo direkt na OF, pa dajo tistim, ki so resni, možnosti. Malo si vzemite vzgled po veterinarjah. Ti morajo imeti vso znanje, biti za vse specialist, sam ugotovit, pa delat z vsemi aparati, tu pa bi eni se imeli za bogove, pa te pošiljajo od enih vrat do drugih, ali pa te pošlje k zasebnemu in odpre ti vrata ravno on, ki je dopoldan delal v javni bolnici in te poslal k zasebni. Potem pa še jamrajo,..Adijo, kaj dela pohlep...

Mariborčan75

Ni problem v dohtarjih ampak v nabavnih verigah, ki kujejo največje dobičke, za zaposlene pa zmanjka. Isto strežnice, sestre....ampak njih je mogoče lažje nadomestiti. Sedem zdravnikov pa je res katastrofa.

Mb-11

Čimprej nan zginejo nekam. Študirali so zastojn kar je za bruhat?! Samo izsiljujejo iz meseca v mesec. Ne bi si želel biti pacijent takšnim hijenam!

Pravilno da se

"smrtonosnim madicincom" da odpoved oz. odstani. Odvzem licenc mora biti.

mattt

Prihajajo težki časi, tako za nas kot tudi zanje.
Razlika je v tem, da mi vemo, da nam se slaba piše, oni pa tega še ne vedo.

"kdor visoko viha nos, bo kmalu hodil bos"

Ma ne gre za znanje

"Dr.med.Mangele" ali gestapo-medicina normalno zdravim kradla organe ... Dolgi nos za znanje - ne za gestapo

Relativno Kakanje

Vsak ima svoj prav. Ukiniti vse oblike razen REDNE zaposlitve za VSE ljudi, pa fertik. Nobenih pripravljenosti, nepripravljenosti dodatkov, ekstra podpogodb in kajvem česa; ali delaš ali pa ne delaš (penzija, brezposelnost, bolezen ipd. npr.) - seveda za normalno plačilo (guglajte plače 17 kilometrov severneje od Maribora, recimo, za primerjavo, kaj je kolikor toliko normalno), dajte se zgledovat po Evropi, in sicer po razvitem delu, ne po Romuniji. Sicer pa naj Vas seznanim z dejstvom, da SLOVENEC (samska oseba) v Sloveniji lahko prejme največ 507,43 EUR denarne socialne pomoči na mesec, medtem ko tujec dobi v isti Sloveniji dvakratni znesek, torej 1014,86 EUR. Ob tem spomnim, da je v Sloveniji minimalna plača 1000 EUR za osemurno garanje, na za ležanje na kavču. Kot rečeno, vse je Relativno Kakanje...

Po zakonu

mora vsak delodajalec za vsako delovno poziciju imati razdelane delavne naloge za vsak dan

Surfeiter

Preprosto ...
1. Ukiniti možnost dela izven (oz ob delu) institucije kjer so redno zaposleni,
2. Vračilo šolnine študija in specializacije za tiste, ki ne "vrnejo dolga" družbi v smislu zaposlitve v državnih zdravstvenih ustanovah in delu za javno zdravstvu v trajanju 15 let, vse retrogradno (za nazaj),
3. Ukiniti koncesije,
4. Povabiti na delo v Slovenijo zdravnike iz balkanskih držav (Hrvaška in Srbija, saj so tam medicinske fakultete na visokem, primerljivem nivoju),
5. Sprejeti zakon in kodeks, ki bo kršiteljem ob kršenju le tega, naložil plačilo 100.000€ kazni (ob njihovih zaslužkih je znesek nizek),
6. Neodvisen nadzor s posebno službo nad finančnim poslovanjem (nabava, investicije) vseh javnih zdravstvenih ustanov,
7. Prepoved opredeljevanja glede politične pripadnosti (kakor vojska in policija),
...

Komentarji

SPIZDITE IZ DRŽAVE !!!

Požrešnost ne pozna meja? Medtem ko je povprečna plača v Sloveniji BISTVENO NIŽJA, ti prepotentneži niso zadovoljni s svojimi BISTVENO VIŠJIMI plačami?

Že 2 leti nazaj je bila npr. debata:
https://necenzurirano.si/clanek/novice/zdravniske-place-radiologi-sp-po…

KAJ BI ŠE RADI??? A zdaj bi že vsak od vas rad zaslužil za Porsche-ja in vilo na morju??
NISTE BOGOVI !!! Dokler bo VEČINA Slovenije primorana životariti s plačo manjšo od 1600 neto (slovensko povprečje), NI RAZLOGA da bi vam dali več kot že imate! POŽREŠNEŽI !!!

Lahko pa zapustite to državo, kjer ste se ZASTONJ šolali ... Vrnite kar je država porabila za vaše šolanje potem pa pojdite čez mejo.

Fakin egoti nagravžni !!!

Tanja 63

res ti dohterji nimajo meje, pa kaj si mislijo da so.
naj vrnejo šolanje in grejo v tujino.

franca

Naj povejo ali ne kam pa grejo,saj v avstriji in drugih zapadnih držav delajo za manjši denar od naših ,državljani bivše juge

....intuzijast

gospodje radiologi vedo, da si sedaj morajo nagrebst denar za penzijo, ker čez 5 let bo ta specializacija ničelna....AI bo delal brez problemov zastonj , hitreje in predvsem brez napak.

Metla

Da bi za boljše pogoje dela stavkali in se zbunili, to pa ne. Samo plače, plače, plače. Problemi pa ostajajo..Jim je Hipokratova prisega, postala španska vas. In potem vprašajo mladega študenta, zakaj se je odločil za študij medicine, on pa, zaradi plače. Potem veš, da mu bo pacient, samo številka in €. Ne vem, zakaj potem takšni rinejo na študij medicine, ki je pri nas brezplačen, potem naj gredo direkt na OF, pa dajo tistim, ki so resni, možnosti. Malo si vzemite vzgled po veterinarjah. Ti morajo imeti vso znanje, biti za vse specialist, sam ugotovit, pa delat z vsemi aparati, tu pa bi eni se imeli za bogove, pa te pošiljajo od enih vrat do drugih, ali pa te pošlje k zasebnemu in odpre ti vrata ravno on, ki je dopoldan delal v javni bolnici in te poslal k zasebni. Potem pa še jamrajo,..Adijo, kaj dela pohlep...

Mariborčan75

Ni problem v dohtarjih ampak v nabavnih verigah, ki kujejo največje dobičke, za zaposlene pa zmanjka. Isto strežnice, sestre....ampak njih je mogoče lažje nadomestiti. Sedem zdravnikov pa je res katastrofa.

Mb-11

Čimprej nan zginejo nekam. Študirali so zastojn kar je za bruhat?! Samo izsiljujejo iz meseca v mesec. Ne bi si želel biti pacijent takšnim hijenam!

Pravilno da se

"smrtonosnim madicincom" da odpoved oz. odstani. Odvzem licenc mora biti.

mattt

Prihajajo težki časi, tako za nas kot tudi zanje.
Razlika je v tem, da mi vemo, da nam se slaba piše, oni pa tega še ne vedo.

"kdor visoko viha nos, bo kmalu hodil bos"

Ma ne gre za znanje

"Dr.med.Mangele" ali gestapo-medicina normalno zdravim kradla organe ... Dolgi nos za znanje - ne za gestapo

Relativno Kakanje

Vsak ima svoj prav. Ukiniti vse oblike razen REDNE zaposlitve za VSE ljudi, pa fertik. Nobenih pripravljenosti, nepripravljenosti dodatkov, ekstra podpogodb in kajvem česa; ali delaš ali pa ne delaš (penzija, brezposelnost, bolezen ipd. npr.) - seveda za normalno plačilo (guglajte plače 17 kilometrov severneje od Maribora, recimo, za primerjavo, kaj je kolikor toliko normalno), dajte se zgledovat po Evropi, in sicer po razvitem delu, ne po Romuniji. Sicer pa naj Vas seznanim z dejstvom, da SLOVENEC (samska oseba) v Sloveniji lahko prejme največ 507,43 EUR denarne socialne pomoči na mesec, medtem ko tujec dobi v isti Sloveniji dvakratni znesek, torej 1014,86 EUR. Ob tem spomnim, da je v Sloveniji minimalna plača 1000 EUR za osemurno garanje, na za ležanje na kavču. Kot rečeno, vse je Relativno Kakanje...

Po zakonu

mora vsak delodajalec za vsako delovno poziciju imati razdelane delavne naloge za vsak dan

Surfeiter

Preprosto ...
1. Ukiniti možnost dela izven (oz ob delu) institucije kjer so redno zaposleni,
2. Vračilo šolnine študija in specializacije za tiste, ki ne "vrnejo dolga" družbi v smislu zaposlitve v državnih zdravstvenih ustanovah in delu za javno zdravstvu v trajanju 15 let, vse retrogradno (za nazaj),
3. Ukiniti koncesije,
4. Povabiti na delo v Slovenijo zdravnike iz balkanskih držav (Hrvaška in Srbija, saj so tam medicinske fakultete na visokem, primerljivem nivoju),
5. Sprejeti zakon in kodeks, ki bo kršiteljem ob kršenju le tega, naložil plačilo 100.000€ kazni (ob njihovih zaslužkih je znesek nizek),
6. Neodvisen nadzor s posebno službo nad finančnim poslovanjem (nabava, investicije) vseh javnih zdravstvenih ustanov,
7. Prepoved opredeljevanja glede politične pripadnosti (kakor vojska in policija),
...

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kronika

Vse v Kronika

Kultura

Vse v Kultura