Želite biti vedno na tekočem? Izberi Mariborinfo kot prednostni vir na Googlu.

Desetletni Mariborčan Edvard ne bo tekel na polmaratonu v Radencih. To je razlog

| v Šport

Organizator jih je obvestil, da je prejel opozorilo oziroma prijavo, da Edvard zaradi svoje starosti ne bi smel nastopiti.

Na letošnjem Maratonu treh src v Radencih bi moral polmaraton odteči tudi desetletni Edvard Kaloh, ki je javnosti z mlajšo sestro Frido najbolj poznan kot zmagovalec oddaje Slovenija ima talent

A je prišlo do preobrata. Po navedbah mame Vesne Kaloh so mu nastop zaradi starosti prepovedali.

Kot je zapisala, je Edvard na nastop dolgo pripravljal in redno treniral, polmaratonsko razdaljo pa je po njenih besedah že večkrat pretekel tudi na treningih. Njegova prijava na maraton je bila javno znana, priprave pa so spremljali tudi na družbenih omrežjih.

Po navedbah mame naj bi organizatorji odločitev sprejeli po opozorilu oziroma prijavi, da otrok zaradi starosti ne bi smel nastopiti na uradnem tekmovanju.

»Da, lahko bi tekel z mano ali z očetom Markom. Toda njegov rezultat ne bi obstajal. Bil bi neuraden. Leta 2026 bi moral otrok teči 'na črno',« je razočarana mama.

Iz strani organizatorja Maratona treh src je sicer jasno razvidno, da je pogoj za prijavo na polmaraton starost najmanj 18 let oziroma letnik 2008 in starejši.

Vir: Zajem zaslona

Preberite še

Komentarji

Pubecxl

In kdo pri zdravi pameti, je šel otroku farbat možgane, če pa ni polnoleten? Ubogi otrok, Saj ni čudno, da bo otrok s posebnimi potrebami, tako kot sestra. Normalen starš ne bi dal svoji hčerki imena Frida Kaloh.. To je zrelo za center za socialno delo. Izkoriščanje otrok v lastno promocijo. Fuj, kakšen smrad.

Metla

Da, lahko bi tekel z mano ali z očetom Markom. Toda njegov rezultat ne bi obstajal. Bil bi neuraden. Leta 2026 bi moral otrok teči 'na črno',« je razočarana mama.
Torej se ni šlo, ker bi otroku pomenilo to neko veselje, ampak samo, da bi bil rezultat uraden? Bi pa zraven njega tekla, če mu to toliko pomeni, aja, ne ker rezultat bi bil neuraden in to ni veselje, če samo sodeluješ, ker ni uradnega rezultata. Pri njih očitno štejejo rezultati in ne sodelovanje. Če ne bi bilo prijave, bi potem tekel in bi bil rezultat uraden? Ja nekje piše, da naj bi bili kandidati polnoletni, za mladoletnike, pa naj bi bil dovolj podpis staršev, pa očitno, le ni tako, kar je prav. Če bi se pa kaj zgodilo, pa bi kazali s prstom na organizatorja. Ne vem, pač naj, naj, vsepovsod, upam, da se zavedata starša, da ni vedno zmaga tista, ki šteje in otroka sta še, ne nek projekt, ki ga delata iz njiju.

Vaše ime*

Ne vem čemu morate sedaj desetletne otroke javno objavljati po spletnih straneh

....intuzijast

Kaj foter je brat od onega Kaloha iz SDS? No bivši......samo vprašam. HAHAHAHA

Surfeiter

Kalohi so to ... bolniki ...

Teb

Bolani starši,ki forsirajo svoje froce za dosežke,ki bi bili javni,da bi se lahko z njimi hvalili. Mali naj laufa v šoli in na kakih treningih. Ko bo dovolj star,pa se bo sam odločil za maratone,če se mu seveda do takrat ne bo vse zagravžalo...

Obup

kaj vse bi naredile bluzerke za lastno promocijo ? Lastnega otroka zlorablja . Zakoni so jasni .

Komentarji

Pubecxl

In kdo pri zdravi pameti, je šel otroku farbat možgane, če pa ni polnoleten? Ubogi otrok, Saj ni čudno, da bo otrok s posebnimi potrebami, tako kot sestra. Normalen starš ne bi dal svoji hčerki imena Frida Kaloh.. To je zrelo za center za socialno delo. Izkoriščanje otrok v lastno promocijo. Fuj, kakšen smrad.

Metla

Da, lahko bi tekel z mano ali z očetom Markom. Toda njegov rezultat ne bi obstajal. Bil bi neuraden. Leta 2026 bi moral otrok teči 'na črno',« je razočarana mama.
Torej se ni šlo, ker bi otroku pomenilo to neko veselje, ampak samo, da bi bil rezultat uraden? Bi pa zraven njega tekla, če mu to toliko pomeni, aja, ne ker rezultat bi bil neuraden in to ni veselje, če samo sodeluješ, ker ni uradnega rezultata. Pri njih očitno štejejo rezultati in ne sodelovanje. Če ne bi bilo prijave, bi potem tekel in bi bil rezultat uraden? Ja nekje piše, da naj bi bili kandidati polnoletni, za mladoletnike, pa naj bi bil dovolj podpis staršev, pa očitno, le ni tako, kar je prav. Če bi se pa kaj zgodilo, pa bi kazali s prstom na organizatorja. Ne vem, pač naj, naj, vsepovsod, upam, da se zavedata starša, da ni vedno zmaga tista, ki šteje in otroka sta še, ne nek projekt, ki ga delata iz njiju.

Vaše ime*

Ne vem čemu morate sedaj desetletne otroke javno objavljati po spletnih straneh

....intuzijast

Kaj foter je brat od onega Kaloha iz SDS? No bivši......samo vprašam. HAHAHAHA

Surfeiter

Kalohi so to ... bolniki ...

Teb

Bolani starši,ki forsirajo svoje froce za dosežke,ki bi bili javni,da bi se lahko z njimi hvalili. Mali naj laufa v šoli in na kakih treningih. Ko bo dovolj star,pa se bo sam odločil za maratone,če se mu seveda do takrat ne bo vse zagravžalo...

Obup

kaj vse bi naredile bluzerke za lastno promocijo ? Lastnega otroka zlorablja . Zakoni so jasni .

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kronika

Vse v Kronika

Kultura

Vse v Kultura