Mariborčani niso izkoristili priložnosti, da bi se Celju približali na šest točk razlike, saj so grofje dobili še drugi štajerski derbi sezone. Dvoboj pred 6.500 gledalci je bil odločen po napaki domačih, ki jo je izkoristil in kaznoval Mark Zabukovnik.

Štajerski derbi četrtouvrščenih Mariborčanov in vodilnih Celjanov je vrhunec 16. kroga Prve lige Telemach.

Celje ima po porazu v prejšnjem krogu devet točk naskoka pred Mariborom, ki je na gostovanju v Domžalah slavil po preobratu. Za zmago ob Kamniški Bistrici sta zadela Marcel Lorber in Hilal Soudani.

Grofje so po enajstmetrovki, ki je razburila javnost, izgubili z Olimpijo, zmaji pa so bili šele drugi, ki so v državnem prvenstvu našli recept za skalp zasedbe iz knežjega mesta.

Mariborčani so septembra izgubili prvi štajerski derbi sezone, Celjani so se veselili po golih Žana Karničnika in Aljoše Matka. Tedaj je ekipo iz knežjega mesta vodil še Albert Riera, ki ga je pred tedni nasledil bivši mariborski strateg Damir Krznar

Hrvat se prvič po jesenskem razhodu z Mariborom vrača v Ljudski vrt, v katerem ga je v vlogi trenerja nasledil Ante Šimundža. Nekdanji napadalec je vijoličasti na štirih ligaških tekmah popeljal do treh zmag.

»Igramo proti vodilnemu na lestvici, vendar to ne spreminja naših ambicij in idej. Igramo doma in pred svojimi navijači. Pričakujem težko in trdo tekmo.

Imamo svoje načrte, tako kot Celjani, bomo pa skušali vsiliti svoj način igre in nevtralizirati nasprotnikove kvalitete. Skušali bomo dati tisto, kar nasprotniku ne bo odgovarjalo,« je pred štajerskim derbijem poudaril Ante Šimundža.

Trener Maribora še vedno pogreša Gregorja Sikoška in Martina Milca, v tem tednu je bil operiran Behar Feta, zaradi kartonov derbi izpušča Marin Laušić. Iz istega razloga na nasprotni strani manjka Nino Kouter, poškodovana pa sta Aljoša Matko in Matjaž Rozman.

Kakšno dobrodošlico bodo pristaši Maribora namenili Damirju Krznarju? Hrvaški strokovnjak bo, kot že zapisano, prvič po mariborski epizodi v vlogi trenerja nasprotnika:

»Gre še za eno tekmo, ki prinaša možnost osvojitve treh točk. Tekma med Mariborom in Celjem je že sama po sebi dovolj za dobro vzdušje in naboj. Sam ne bom čutil revanšizma, mi pa tekma zagotovo predstavlja določen motiv.

Predvsem v smislu tega, da bom igral proti ekipi, ki sem jo vodil in jo bom zato želel premagati. Gotovo pa ne bo slabe krvi ali dodatnega pritiska. Storili bomo vse, da pridemo do zmage. Zagotovo ne bo lahko, a imamo dovolj kakovosti in znanja, da jo dosežemo.«

MARIBOR - CELJE 0:1*

Strelec: Zabukovnik (70').
Maribor: Jug, Žinič, Watson, Šoštarič Karič, Urata, Vrhovec, Repas, Lorber, Soudani, Božić, Kolar. Trener: Ante Šimundža.
Celje: Obradović, Karničnik, Zec, Vuklišević, Milić, Bobičanec, Zabukovnik, Popović, Lamy, Prutsev, Edmilson. Trener: Damir Krznar.

POTEK TEKME!

1' Začetek štajerskega derbija!

7' Prva nevarnost za domača vrata, strel Egorja Prutseva je blokiral Sven Šoštarič Karič, žoga pa je končala v kotu.

10' Prvi nevarnejši (proti)napad so odigrali tudi Mariborčani, a je Marko Kolar slabo udaril po okroglem usnju in streljal daleč mimo vrat.

16' Luka Bobičanec je streljal z razdalje, meril je mimo desne vratnice domačega gola.

17' PRILOŽNOST! Hilal Soudani je prišel do udarca z 18 metrov, poskušal z volejem, Matko Obradović pa se ni pustil presenetiti.

22' PRILOŽNOST! Celjani so si po izvajanju avtu privoščili napako, saj je žogo v kazenskem prostoru gostov prestregel Marcel Lorber, vendar je ni uspel poslati v okvir gola.

23' RUMENI KARTON! Porumenel je Hilal Soudani.

25' Ažbe Jug je bil na mestu po strelu Žana Karničnika, ki je sprožil po prodoru.

26' PRILOŽNOST! Janu Repasu se je na desni strani kazenskega prostora odprlo precej prostora, diagonalni udarec mariborskega vezista pa je poletel mimo desne vratnice.

28' PRILOŽNOST! Hiter odgovor Celjanov, po podaji v prostor je proti vratom Maribora krenil Edmilson, a tudi on streljal mimo oddaljenejše vratnice.

30' Marko Božić je streljal z 18 metrov, udarec je blokiral Damjan Vuklišević.

44' RUMENI KARTON! Po prekršku nad Blažem Vrhovcem je porumenel Egor Prutsev.

POLČAS!

46' Pričetek drugega polčasa v Ljudskem vrtu.

47' POŠKODBA! Blaž Vrhovec je grdo pristal na zelenici in se pri padcu očitno tudi poškodoval.

49' MENJAVA! Blaž Vrhovec ne more nadaljevati srečanja, zamenjal ga bo Josip Iličić, Mariborčani s tem spreminjajo tudi taktično postavitev.

53' MENJAVA! Tudi Celjani menjajo zaradi poškodbe, Nina Milića je zamenjal Klemen Nemanič.

54' Egor Prutsev je streljal z desne strani kazenskega prostora, vendar ni bil dovolj natančen.

63' MENJAVA! Arnel Jakupović je v napadu Maribora zamenjal Marka Kolarja.

64' Matko Obradović je bil na mestu po strelu Hilala Soudanija, ki je meril z leve strani kazenskega prostora.

66' MENJAVA! Damir Krznar v igro pošilja Tamarja Svetlina, zamenjal je Juliena Lamyja.

68' RUMENI KARTON! Pri domačih je po prekršku porumenel Andraž Žinič.

70' GOL! Marcel Lorber je po podaji Maxa Watson izgubil dvoboj z Markom Zabukovnikom, ki je zadel z leve strani kazenskega prostora in Celje popeljal v vodstvo.

71' PRILOŽNOST! Hiter odgovor Mariborčanov. Jan Repas je s povratno podajo našel Hilala Soudanija, ki je streljal z glavo in zadel Davida Zeca. Na koncu zgolj kot za vijoličaste, po katerem pa gostitelji niso bili nevarni.

74' RUMENI KARTON! Po prekršku nad Josipom Iličićem je porumenel Klemen Nemanič.

76' MENJAVI! Xhuliano Skuka in Erico Castro sta zamenjala Hilala Soudanija in Marka Kolarja.

76' PREKINITEV! Tekma je prekinjena zaradi bakljade domače navijaške skupine Viole.

78' Srečanje se nadaljuje.

86' MENJAVI! Marco Dulca in Gregor Bajde sta vstopila v igro namesto Denisa Popovića in Edmilsona.

90' VRATNICA! Po podaji Marca Dulce je do strela prišel Gregor Bajde, ki pa ni najbolje zadel žoge in jo je poslal v vratnico.

91' Še šest minut sodniškega dodatka.

95' Mariborčani ne uspejo ogroziti celjskega gola.