Moška karavana svetovnega pokala alpskih smučarjev se je ta vikend ustavila v Val Gardeni, kjer je na vrsti drugi superveleslalom v tej sezoni. Na prvi tekmi sezone je bil Kline odličen peti.
Na tekmi, ki se je začela ob 12.15, se je po progi prvi podal Američan Andrew Weibrecht. Že drugi pa se je suvereno po progi podal Kline, ki je svojo nalogo opravil odlično in se v cilj pripeljal s časom 1:32.76. Drugi letošnji veleslalom je sicer dobil Kjetil Jansrud. Norveško slavje je z drugim mestom dopolnil Aleksander Aamodt Kilde. Zelo dobro se je na progi izkazal še en Norvežan Aksel Lund Svindal, ki pa je po dveh večjih napakah nato žal odstopil. Tretje mesto je osvojil Kandačan Erik Guay.
Slovenske barve so zastopali še trije Slovenci. Klemen Kosi s številko 31, Martin Čater s številko 42 in Miha Hrobat s številko 57.