Želite biti vedno na tekočem? Izberi Mariborinfo kot prednostni vir na Googlu.

Huda nesreča: Čelno trčenje avtomobila in mopeda, mladoletnik v bolnišnici

| v Kronika

Po podatkih policije je do čelnega trčenja prišlo na lokalni cesti, poškodovanega mladoletnika pa so po oskrbi s helikopterjem prepeljali v bolnišnico.

Včeraj, ob 19.09, so bili policisti Policijske uprave Nova Gorica obveščeni o prometni nesreči III. kategorije na območju naselja Vojsko v občini Idrija. V nesreči sta bila udeležena osebni avtomobil in moped.

Policisti so ugotovili, da je 27-letna voznica osebnega avtomobila vozila po lokalni cesti Kočevše–Vojsko iz smeri Gačnika proti Idriji.  

Med vožnjo po klancu navzgor je zapeljala proti levemu robu vozišča oziroma na cesti brez označenih prometnih pasov ni vozila po desni strani smernega vozišča na takšni oddaljenosti od njegovega roba, da bi promet potekal varno in neovirano.

Zato je čelno trčila v nasproti vozeči moped, katerega konstrukcijsko določena hitrost ne presega 25 kilometrov na uro.

Moped je pravilno vozil mladoletni voznik iz smeri Idrije proti Gačniku. Pri vožnji je uporabljal zaščitno čelado.

V prometni nesreči se je mladoletni voznik mopeda huje telesno poškodoval.

Na kraju so poleg policistov Policijske postaje Idrija posredovali tudi gasilci prostovoljnega gasilskega društva Idrija in Vojsko. Zavarovali so kraj nesreče in poškodovanemu mladoletniku nudili prvo pomoč do prihoda reševalcev nujne medicinske pomoči Zdravstvenega doma Idrija.

Po oskrbi so hudo poškodovanega mladoletnega voznika mopeda z vojaškim helikopterjem prepeljali na nadaljnje zdravljenje v Univerzitetni klinični center Ljubljana.

Preberite še

Komentarji

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
CAPTCHA
Aufbiks

Med vožnjo po klancu navzgor je zapeljala proti levemu robu vozišča oziroma na cesti brez označenih prometnih pasov ni vozila po desni strani smernega vozišča na takšni oddaljenosti od njegovega roba, da bi promet potekal varno in neovirano. Kako boste dokazali ,da ni vozila po desni strani ? Kaj če je mopedist sekal ovinek ? Bom povedal primer soseda ,ki je imel podobno nesrečo z avtomobili ,ki sta se oplazili na cesti brez sredinske črte ! Sosed je trdil,da je vozil po svoji strani .....Policija je rekla ,da nihče ne more dokazati krivde drugemu in sta si delila strošek zavarovalnice in kazni . Dobro je ,če imaš v avtu kamero .

Komentarji

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
CAPTCHA
Aufbiks

Med vožnjo po klancu navzgor je zapeljala proti levemu robu vozišča oziroma na cesti brez označenih prometnih pasov ni vozila po desni strani smernega vozišča na takšni oddaljenosti od njegovega roba, da bi promet potekal varno in neovirano. Kako boste dokazali ,da ni vozila po desni strani ? Kaj če je mopedist sekal ovinek ? Bom povedal primer soseda ,ki je imel podobno nesrečo z avtomobili ,ki sta se oplazili na cesti brez sredinske črte ! Sosed je trdil,da je vozil po svoji strani .....Policija je rekla ,da nihče ne more dokazati krivde drugemu in sta si delila strošek zavarovalnice in kazni . Dobro je ,če imaš v avtu kamero .

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kronika

Vse v Kronika

Kultura

Vse v Kultura