Želite biti vedno na tekočem? Izberi Mariborinfo kot prednostni vir na Googlu.

FOTO in VIDEO: Mariborčani bežijo pred vročino: Kje iščejo ohladitev?

| v Lokalno

Temperature se vzpenjajo proti 35 stopinjam Celzija, mi pa smo preverili, kje in kako Mariborčani iščejo osvežitev.

Poletje je pokazalo zobe. Že danes so se temperature v delu Slovenije povzpele do 34 stopinj Celzija, v prihodnjih dneh pa vremenoslovci napovedujejo nadaljnje stopnjevanje vročine.

Agencija Republike Slovenije za okolje je za soboto za jugozahodni del države izdala rdeče vremensko opozorilo zaradi velike toplotne obremenitve, v nedeljo pa se bo najvišja stopnja opozorila razširila tudi na osrednjo Slovenijo. Za preostali del države velja oranžno opozorilo.

Medtem ko vremenoslovci opozarjajo na previdnost in priporočajo zadrževanje v senci ter ohlajenih prostorih, se tudi Mariborčani na različne načine prilagajajo poletni vročini.

Iskanje sence v središču mesta

Dopoldne je bilo na mariborskih ulicah opaziti precej manj ljudi kot ob običajnih poletnih dneh. Tisti, ki so opravke morali opraviti v mestu, so se večinoma zadrževali v senci dreves, pod arkadami ali na terasah, zaščitenih pred neposrednim soncem.

Ohladitev ob vodi

Priljubljena točka za pobeg pred vročino ostaja tudi Mariborski otok. Ob visokih temperaturah številni iščejo osvežitev v bazenih, na travnatih površinah pod drevesi ali v senci ob vodi.

26-06-24-11-43-14-07591.jpg
26-06-24-11-46-07-07592.jpg
26-06-24-11-47-38-07594.jpg
26-06-24-11-53-58-07595.jpg
26-06-24-11-54-25-07597.jpg
26-06-24-11-55-10-07599.jpg
26-06-24-11-56-18-07600.jpg
26-06-24-11-58-32-07603.jpg
26-06-24-12-00-42-07605.jpg
26-06-24-12-02-28-07606.jpg
26-06-24-12-03-03-07609.jpg
26-06-24-12-03-35-07610.jpg
26-06-24-12-03-56-07613.jpg
26-06-24-12-05-57-07617.jpg
26-06-24-12-18-56-07618.jpg
26-06-24-12-21-11-07623.jpg
26-06-24-12-22-29-1551.jpg
26-06-24-12-23-46-07628.jpg
26-06-24-13-00-35-1556.jpg
26-06-24-13-02-01-07633.jpg
26-06-24-13-02-14-07634.jpg
26-06-24-13-02-44-07636.jpg
26-06-24-13-03-00-07637.jpg
26-06-24-13-09-22-07639.jpg
26-06-24-13-10-31-07641.jpg
26-06-24-13-13-08-07646.jpg
26-06-24-13-13-24-07647.jpg
26-06-24-13-13-32-07649.jpg
26-06-24-13-13-57-07652.jpg
26-06-24-13-14-08-07653.jpg
26-06-24-13-14-19-07656.jpg
Foto: Rene Črnko

Vročina bo še naraščala

Po napovedih agencije za okolje bo jutri pretežno jasno, temperature pa bodo dosegle od 30 do 35 stopinj Celzija.

V četrtek, petek in konec tedna se bo vročina še stopnjevala, največja toplotna obremenitev pa bo na Primorskem in v večjih mestih.

Vremenoslovci prebivalcem svetujejo, naj se v najbolj vročem delu dneva zadržujejo v senci oziroma v ohlajenih prostorih, pijejo dovolj tekočine in se izogibajo večjim telesnim naporom. Bivalne prostore priporočajo zračiti predvsem ponoči in v zgodnjih jutranjih urah.

Preberite še

Komentarji

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
CAPTCHA

Komentarji

S klikom na gumb Komentiraj se strinjate s pravili komentiranja.
CAPTCHA

Lokalno

Vse v Lokalno

Šport

Vse v Šport

Politika

Gospodarstvo

Slovenija

Scena

Svet

Vse v Svet

Kronika

Vse v Kronika

Kultura

Vse v Kultura