Obiskovalce in sledilce pozivajo k previdnosti.
Nakupovalno središče Europark Maribor opozarja na ponovno pojavljanje lažnih profilov na družbenih omrežjih, ki zlorabljajo njihovo ime in zavajajo sledilce.
Kot so sporočili iz Europarka, se na platformah Facebook in Instagram znova pojavljajo profili, ki se lažno predstavljajo kot uradni račun nakupovalnega središča. Ti profili niso v nobeni povezavi z Europarkom, kljub temu pa uporabljajo njegovo ime in podobo.
Trenutno med uporabniki krožijo tudi lažne razglasitve nagradnih iger in zmagovalcev.
V Europarku obiskovalce in sledilce pozivajo k previdnosti. Svetujejo, naj ne nasedajo sumljivim sporočilom, nagradnim igram ali posebnim ponudbam, naj ne klikajo nepreverjenih povezav ter naj ne posredujejo osebnih podatkov.
Pred kakršnimkoli odzivom priporočajo preverjanje, ali gre za uradni profil nakupovalnega središča.
Ob tem poudarjajo, da lahko uporabniki veliko prispevajo k večji varnosti tudi sami: »Hvaležni bomo, če takšne profile prijavite kot lažne, saj s tem pomagate zaščititi sebe in druge.«