Najstarejša in po besedah nekaterih tudi kultna mariborska gostilna Pri treh ribnikih, še ne bo odprla svojih vrat.
Na razpis, ki ga je pripravilo občinsko podjetje Mestne nepremičnine, se ni prijavil nihče.
Na ogled lokacije le ena oseba
Gostilno je 2020 kupila mariborska občina, ampak še niso našli gostinca, ki bi prevzel in dobro delal na dolgi rok. Tako ostaja prostor, kjer bi lahko zasijala nova Michelinova zvezdica, še vedno brez najemnika.
Kljub izjemni lokaciji in lepi zgodovini je podjetje Terme Maribor predčasno odstopilo od najema, je zdaj prostor približno eno leto sameval. Kljub temu da se nihče ni prijavil, pa obstajajo interesenti, ena oseba je prišla na ogled lokacije.
Po besedah Ranka Šmigoca, direktorja Mestnih nepremičnin, je bilo neformalnih pogovorov še nekaj več.
Dodal je, da so v teh pogovorih dobili tudi dobre smernice za ponovljen razpis.
Eden od pogojev razpisa zahteva, da se v gostilni ponuja 50 odstotkov tipičnih slovenskih jedi z lokalnimi sestavinami in 90 odstotkov regionalnih vin, od tega 30 odstotkov iz Mariborskega vinorodnega okoliša.
Na ta način poskušajo zaščititi interese na področju lokalno pridelane hrane in vin.
V vseh prostorih gostilne je na voljo okrog 120 sedišč, iščejo pa sodelovanje na dolgi rok, podpis pogodbe najemnika obveže za pet let.
Najemnik bo moral izvajati gostinsko dejavnost šest dni tedensko, in sicer od torka do nedelje.
Ambicije pa ostajajo visoke, Šmigoc razmišlja tudi o Michelinovi zvezdici, v tej skoraj 200 let stari hiši.
Razpis bo ponovljen do konca februarja.
Komentarji (9)
Ta direktor Šmigoc očitno živi v nekem drugem svetu. Ali ne pozna Klička od prej? Ali ne ve kakšna gostilna je to bila prej in kdo so bile stranke? On bi zdaj imel Michelinovo zvezdico.... Pa ja, potem pa svizec čokolado zavije.
Mislim, da če hočeš imet Michelina, moraš še malo obnovit hišo pa interior al ne? Sicer pa nevem kak je noter, ker sem šel lih 1x na WC, jedu pa nisem nikol :)))
In ti deliš nauke...seljo???
Zvezdica????????ha,ha ha,ha,ha,ha ha,ha ha ha ha,ha,ha,ha,ha ha,za crknittttt.
Šmigoc ima mačka ! Zvezdice se mu prikazujejo vsako jutro...
Eeeeeeeee, Rankane naš ... daj se ti raje ofc iz Grmeča drži ... zvezdica, ki jo Rankane omenjaš, stane cca. 1mio. EUR na leto ... zato jih vsi vračajo ...
Pod nobeno Michelinovo zvezdico gostilna ne bo več taka, kot je bila nekdaj, še pod "rdečo zvezdico".
- no - ja pod kakšne barve zvezdice pa je bila preteklih 20 plus let ? Žutih ?...Rusi...pa to...(Terme)...?
Ranko Šmigoc in župan izvoliza ter pod temi pogoji, ki sta jih nastavila v razpis najamita ta objekt.
Najemnina, odpiralni čas, ... in nakoncu še 7% od prodaje dat občini zato da vas reklamira in kaj ostane najemniku čez 5 let od podpisa pogodbe BANKROT.