Maribor je pred polnimi tribunami Iboxa klonil proti Glasgow Rangers s 3:1 in ima pred povratnim obračunom v Ljudskem vrtu dva gola zaostanka, a pomemben gol v gosteh, ki ga je s pravim evrogolom zabil Mitja Viler.

Slovenci smo spet razočarani, ker ni televizijskega prenosa, a za vas smo našli povezave, kjer si lahko v živo ogledate prenos tekme.

- Prenos 7

Darko Milanič s svojo izbiro ni preveč presenetil. Na desnem boku bo pričakovano začel novinec Denis Klinar, na sredini sta aduta Blaž Vrhovec in Amir Dervišević, v napadu pa odlična Luka Zahović in Marcos Tavares. Manjše presenečenje v prvi postavi je le Aleks Pihler, ki bo očitno igral na enem izmed krilnih položajev.

Glasgow Rangers: McGregor, Tavernier, Goldson, Ejaria, Flanagan, Katić, Morelos, Daniel Candeias, Coulibaly, Kent in Arfield.

NK Maribor: Handanović, Klinar, Šuler, Ivković, Viler, Vrhovec, Dervišević, Bajde, Pihler, Tavares in Zahović.

Glasgow Rangers – Maribor 3:1
Morelos 5', Travernier 50'/11m, Coulibaly 85'; Viler 40'

1' Začetek srečanja, iz sredine so začeli domačini.

5' Šok za vijoličaste na Ibroxu! Hitro vodstvo domačih. Klinar ni bil uspešen pri izbijanju, poskusil je Kent, tik pred vrati pa je žogo v mrežo pospravil Morenos. Vijoličasti so dvignili roke v upanju na prepovedani položaj, a sodnik je gol priznal. Hladen tuš že v peti minuti za Maribor. Rangers - Maribor 1:0.

11' Domači poizkušajo predvsem preko leve strani, Maribor skuša zadržati žogo in umiriti pritisk Rangersov, a jim za zdaj ne uspeva najbolje.

14' Maribor uspešno zadržal žogo v svojih nogah in lepo kombiniral po sredini. Po kombinaciji Derviševića in Tavaresa je do strela prišel Aleks Pihler, čigar strel pa je vratar McGregor odbil v kot.

18' Prosti strel za Rangerse na dobrih 20 metrih od gola. Prekršek je storil Klinar, ki je pri izbijanju žoge zadel domačega nogometaša. Iz prostega strela je poskusil domači kapetan Tavernier in zadel živi zid.

20' Rumeni karton za Flanagana, ki je v zračnem dvoboju s komolcem v obraz zadel Klinarja.

24' Velika priložnost za Maribor! Do strela s 15 metrov Dervišević, odbitek vratarja McGregorja je prišel do Zahovića, čigar strel pa je blokirala domača obramba.

32' Nova priložnost za Maribor. Dervišević s podajo v kazenski prostor, Ivković le za las prekratek.

36' Izjemna podaja na desno do Klinarja, ki je prodrl globoko v kazenski prostor, podal v sredino, tam pa je pred Bajdetom izbil branilec Rangersov. Maribor postaja vse bolj nevaren!

37' Podaja iz kota Derviševića ponovno na glavo Ivkovića, ki pa je meril mimo vrat.

39' Razveljavljen za gol za Glasgow Rangers. Napaka v mariborski obrambi, Handanović je podal naravnost na noge igralca Rangersov, ki je podal do Morelosa, ki je še drugič na tekmi zadel, a je bil v prepovedanem položaju.

40' Na drugi strani pa gol!!! KAJ GOL, EVROGOL! Mitja Viler je znova zabil iz predložka na evropski tekmi. Lani proti Zrinjskemu, letos sredi Ibroxa! Dervišević je podal do Vilerja, ta pa verjetno s predložkom prevaral vratarja in zabil evrogol za izenačenje! Namesto 2:0, v eni minuti 1:1!

42' Nov poskus Derviševića iz razdalje, ki je meril za las mimo desne vratnice McGregorja.

POLČAS. Po hladnem tušu v 5. minuti so vijoličasti postajali vse nevarnejši, nato v 39. mintui prejeli še drugi gol, ki pa je bil na njihovo srečo razveljavljen. Takoj v naslednjem napadu pa je z novim evropskim evrogolom izenačil Mitja Viler. Znova iz predložka, znova za pomemben gol v evropskih tekmovanjih. Glasgow Rangers - Maribor 1:1.

47' Odlična obramba Handanovića na začetku drugega polčasa. Nevarno in močno je sprožil Coulibaly, vratar Handanović pa se je izkazal z izjemno obrambo! Ostaja 1:1.

49' Enajstmetrovka za Glasgow Rangers! Morelos je preigral Ivkovića, ta pa ga je nedovoljeno podrl za najstrožjo kazen. Ob tem je Ivković dobil še rumeni karton.

50' Gol za Rangerse. Kapetan Travernier je zanesljivo premagal Handanovića, ki je krenil v drugo smer in Rangerse znova povedel v vodstvo. Glasgow Rangers - Maribor 2:1.

53' Nova nevarnost za mariborska vrata. Iz 25 metrov je močno sprožil Tavernier, Jasmin Handanović pa se je izkazal z izjemno obrambo!

59' Lepa podaja Pihlerja do Bajdeta, ki pa je slabo streljal. Izgledalo je, kot da bi se žoga dotaknila domačega branilca, a je sodnik pokazal na golavt.

62' Prva menjava pri vijoličastih. Namesto Bajdeta vstopa Jasmin Mešanović, ki je v nedeljo v Kidričevem zabil hat-trick. Lahko zabije tudi na Ibroxu?

64' Strel Tavaresa z glavo po podaji Klinarja, a za dober meter mimo desne vratnice McGregorja.

69' Igra s podplatom Ejarie, ki je zadel Pihlerja in dobil rumeni karton.

79' Iz igre odhaja kapetan Tavares, namesto njega za zadnjih 11 minut rednega dela vstopa Dare Vršič.

82' Hiter napad Rangersov in izjemna priložnost za Kenta, ki bi lahko zabil v prazno mrežo, a je pravočasno pritekel Denis Klinar in izbil žogo. Kljub vsemu zadetek ne bi veljal, saj je bil pred tem storjen prekršek nad Handanovićem.

85' Prekršek Šulerja na robu kazenskega prostora za rumeni karton.

86' Še tretji gol domačih! Po predložku z leve strani je bil v kazenskem prostoru najvišji oziroma najspretnejši Coulibaly, ki je zabil z ramo. Visoko vodstvo Rangersov in Maribor očitno čaka težko delo na Ljudskem vrtu.

90'+ Še štiri minute sodnikovega podaljška in štiri minute upanja vijoličastih za drugi gol v gosteh.

KONEC TEKME. Visok poraz Maribora na Ibroxu. Vijoličasti danes niso bili pravi, pomagal ni niti evrogol Vilerja. Kljub golu v gosteh dva gola zaostanka pomenita težko delo na povratni tekmi v Ljudskem vrtu prihodnji četrtek.