Na primer na avtobusu se lahko, če ni določeno drugače, presedete na drug sedež, če je ta prazen.
A v letalu to ni mogoče, čeprav je v na primer polpraznem letalu na voljo prost sedež in bi ga radi zamenjali s tistim, katerega ste rezervirali.
Za to, da ostanete na sedežu, ki vam je dodeljen, obstajajo določeni razlogi: ti so predvsem varnostni.
Gre za razporeditev teže na letalu, piše Lad Bible.
Na primer, če bi se potniki v polno zasedenem letalu vsi presedli na eno stran letala, bi to imelo najverjetneje katastrofalne posledice, je na omrežju Reddit zapisal pojasnil nekdanji načrtovalec obremenitve letal.
Letalo lahko strmoglavi, je zapisal in izpostavil let enega ameriških tovornih letal, ki je leta 2013 strmoglavilo v Afganistanu. To se je zgodilo zaradi slabe pritrditve tovora, ki se je med letom začel premikati.
»Predstavljate si letalo kot velik vzvod, ki ima težišče na sredini, prečno skozi krila,« je zapisal in dodal, da je najbolj skrb vzbujajoče premikanje tovora naprej ali nazaj.
Premikanje z leve proti desni in obratno pa naj ne bi imelo tolikšnega vpliva.
Kot piše N1, pa se včasih zgodi tudi to, da osebje samo prerazporedi potnike, da se presedejo.
Seveda spet zaradi pravilne razporeditve teže, ki omogoča varno letenje.
Komentarji (1)
Kaj vi res ne znate napisat več nič pametnega ali vsaj smiselnega. Jaz se vozim vsaj osem do desetkrat letno z letalom in sem se že tudi večkrat presedel seveda z dovoljenjem osebja ampak nikoli in res nikoli ni bil problem. Probajte zapolnit vaš prostor za tisk s čim koristnim in če vaši novinarji ne najdejo neke prebavljive teme potem naj gredo delat nekaj druga.