Nogometaši Maribora so serijo uspešnih predstav podaljšali tudi v dvoboju proti Bravu. Zdesetkana zasedba iz Šiške Ljudski vrt zapušča brez točk, za zmago vijoličastih sta zadela Josip Iličić in Arnel Jakupović.

Vijoličasti so tudi v prekmursko-štajerskem derbiju, ki ga je silovita eksplozija prekinila v 57. minuti, pokazali dobro predstavo. Bodo razigrani tudi v dvoboju z Bravom?

Ljubljančani so neposredni konkurenti za mesta, ki po koncu sezone peljejo v evropska tekmovanja, ob tekmi več pa imajo na četrtem mestu lestvice točko prednosti. Zmagovalec dvoboja bi se zavihtel pred tretje Koprčane.

Ekipa trenerja Aleša Arnola že celotno sezono potrjuje, da je sila nevaren tekmec. Rumeni so nazadnje na domačem igrišču remizirali z vodilnimi Celjani, jeseni pa je v Šiški spodrsnilo tako Olimpiji kot Mariboru.

Bravo je na oktobrski tekmi povedel z golom Mateja Poplatnika, po izenačenju Xhuliana Skuke pa je za zmago domačinov zadel Matic Ivanšek. Z rezultatom 2:1 v korist gostiteljev se je končal tudi avgustovski spopad, ko sta mrežo Brava zatresla Marko Božić in Josip Iličić, Ažbe Jug pa je v izdihljajih tekme zaustavil enajstmetrovko Luke Štora.

»Trenutno stanje na lestvici ni prijetno za klub, kot je Maribor. Potrebujemo vse točke, ki so na razpolago, da pridemo do želenega cilja in do vzpona na lestvici. Naslednja priložnost je proti Bravu.

Čaka nas zahtevna preizkušnja, naši tokratni gostje so po zelo dobrih igrah v jesenskem delu tudi spomladi nadaljevali v podobnem slogu. Njihovi rezultati zahtevajo dodatno previdnost, želimo pa potrditi, da smo na pravi poti in storili bomo vse, da pridemo do nove zmage,« je pred tekmo dejal Sven Šoštarič Karič.

Branilec Maribora je s trenerjem Antejem Šimundžo delil mnenje, da se mu zdi smiselno, če bi bili Mariborčani zaradi nedeljskega incidenta v Fazaneriji kaznovani tudi z morebitnim porazom za zeleno mizo. Na odločitev zveze glede rezultatske usode tekme z Muro še čakamo.

Današnja nasprotnika se na prvoligaških tekmah v Ljudskem vrtu merita desetič. Maribor je doslej dobil štiri medsebojne tekme na domači zelenici, dvakrat pa so točke šle v prestolnico.

Kdo bo boljši danes? Bravo bo presenečenje v štajerski prestolnici iskal z oslabljeno zasedbo, med drugim bodo igrali brez prvega strelca Mateja Poplatnika.

MARIBOR - BRAVO 2:1*

Strelca: Iličić (28'), Jakupović (58'); Gorenc (30').
Maribor: Jug, Širvys, Vidmar, Šoštarič Karič, Lorbek, Vrhovec, Repas, Soudani, Iličić, Barišić, Jakupović. Trener: Ante Šimundža.
Bravo: Orbanić, Kavčič, Gorenc, Jakšić, Španring, Selan, Gidado, Stanković, Ivanšek, Tučić, Pečar. Trener: Aleš Arnol.

POTEK TEKME!

1' Pričetek tekme v Ljudskem vrtu.

7' MENJAVA! Nova težava za Bravo, ki zaradi viroze v Ljudskem vrtu pogreša sedmerico nogometašev. Matija Kavčič je sporočil, da ne more nadaljevati tekme, na zelenici ga je zamenjal Lan Hribar.

8' PREPOVEDANI POLOŽAJ! Maks Barišić bo moral še počakati na prvenec v vijoličastem, gol po podaji Svena Šoštariča Kariča ni obveljal zaradi prepovedanega položaja.

16' Po naletu soigralca Svena Šoštariča Kariča je obležal tudi domači vezist Blaž Vrhovec, ki pa bo po posredovanju zdravniške služba nadaljeval s tekmo.

24' RUMENI KARTON! Prvi rumeni karton na tekmi, porumenel je Josip Iličić.

28' GOL! Vijoličasti so po daljši akciji prišli do vodstva. Jan Repas je z diagonalnim udarcem zadel vratnico, žoga pa je končala pri Josipu Iličiću, ki je Maribor popeljal do prednosti.

30' GOL! Izenačenje v Ljudskem vrtu, po predložku iz kota se prvenca v dresu Brava veseli Jan Gorenc.

37' PRILOŽNOST! Hilal Soudani je po podaji Josipa Iličića spretno izigral Jana Gorenca, nato pa je z vrha kazenskega prostora meril mimo desne vratnice gola Matije Orbanića.

40' PRILOŽNOST! Arnel Jakupović je po sijajnem sprejemu žoge že izigral vratarja Matijo Orbanića, novo vodstvo Maribora pa je z izbijanjem z gol črte preprečil Nemanja Jakšić.

44' PRILOŽNOST! Josip Iličić je z odlično podajo zaposlil Arnela Jakupovića, ki pa ob Janu Gorencu ni najbolje zaključil. Matija Orbanić je bil na pravem mestu.

POLČAS!

46' Pričetek drugega polčasa, brez menjav na eni in drugi strani.

50' PRILOŽNOST! Po predložku Aneja Lorbka je do strela prišel Hilal Soudani, a je Alžirec meril preko vrat Brava.

56' RUMENI KARTON! Maks Barišić je z vlečenjem za dres Martina Pečarja prekinil protinapad Brava.

58' GOL! Maribor po napaki Matije Orbanića znova vodi! Josip Iličić je zaposlil Pijusa Širvysa, po njegovi podaji na nasprotno stran kazenskega prostora pa je še desetič v sezoni zadel neovirani Arnel Jakupović.

61' PRILOŽNOST! Matija Orbanić je zdaj preprečil nov zadetek Maribora, po preigravanju in predložku Josipa Iličića je z glavo sprožil Hilal Soudani, Orbanić je njegov poskus odbil.

61' MENJAVA! Luka Kerin je pri Bravu zamenjal Martina Pečarja.

68' MENJAVA! Maks Barišić je svoje mesto na zelenici prepustil Marku Božiću.

72' MENJAVE! Matic Ivanšek, Jakoslav Stanković in Victor Gidado so končali današnjo tekmo, Aleš Arnol je v igro poslal Jakova Gurlico, Tihomirja Maksimovića in Gala Puconjo.

76' RUMENI KARTON! Nemanja Jakšić je porumenel po prekršku na sredini igrišča.

77' MENJAVA! Arnela Jakupovića je v napadu zamenjal Marko Kolar.

84' RUMENI KARTON! Lan Vidmar je bil kaznovan z rumenim kartonom, saj je prekinil protinapad Ljubljančanov.

89' PRILOŽNOST! Ljubljančani so najprej zapretili po predložku iz prostega strela, nato pa še po kotu, po katerem pa je bil na mestu Ažbe Jug.

90' MENJAVA! Zadnja menjava na tekmi, Josipa Iličića je zamenjal debitant v vijoličastem Žiga Repas.